reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Funai Przemysł elektroniczny | 10 maja 2011

Funai Electric: Różnica pomiędzy prognozami a wynikami rzeczywistymi

W najnowszym sprawozdaniu Funai Electric przedstawił różnicę pomiędzy prognozami wyników z dnia 31 stycznia 2011 r., a rzeczywistymi wynikami, jakie ogłoszono 9 maja 2011 r.
Firma odnotowała silny wzrost sprzedaży głównych produktów – telewizorów LCD, w związku z rozwojem rynku elektroniki użytkowej szczególnie w Chinach, jak również w wyniku programu stymulującego konsumpcję „Eco-Points System” w Japonii.

W tym samym czasie, w Stanach Zjednoczonych i Europie, gdzie wysokie tempo wzrostu na rynkach zaczęło zwalniać, konsumenci rezygnowali z zakupów nowych produktów, szczególnie TV z podświetleniem LED i wyświetlaczami HD. W efekcie ceny detaliczne w dalszym ciągu spadały, podczas gdy koszty materiałów rosły, przez co zysk operacyjny Funai był niższy niż przewidywano.

Niemniej jednak spadek wartości jena spowodował wygenerowanie zysku, zamiast straty, co w połączeniu z obniżeniem podatku pozwoliło Funai na osiągnięcie przychodów i wyniku netto wyższych niż prognozowano.

© Funai Electric

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2