reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© EU Przemysł elektroniczny | 10 maja 2011

Od lipca zniesienie ceł z Koreą Płd.

Zniesienie od lipca 2011 ceł na towary importowane z Korei Płd do UE stworzy 250 tys miejsc pracy. W Korei.
Gazeta Wyborcza informuje o zniesieniu od 1 lipca 2011 ceł na towary importowane z Korei Płd. W ubiegłą środę ratyfikował ją – po pewnych opóźnieniach – parlament Korei i nie ma już dalszych przeszkód dla jej wejścia w życie.
‘Spodziewamy się, że umowa z UE przyczyni się do stworzenia 250 tys. nowych miejsc pracy, co stanowi najwyższą formę dobrobytu dla ludzi pracy’ Gazeta Wyborcza cytuje Eun-Hee, rzecznika rządzącej w Korei Wielkiej Narodowej Partii.

Gazeta Wyborcza pisze dalej: ‘To największa międzynarodowa umowa handlowa UE, która ma podwoić handel z Koreą do ok. 100 mld euro rocznie. Od lipca UE i Korea zniosą 98% ceł. Unia przestanie doliczać do koreańskich towarów cła warte teraz 11 mld euro rocznie, a Korea nie doliczy do europejskich towarów ceł wartych 1,6 mld euro rocznie. [...] Polska liczy na ułatwienia w eksporcie do Korei żywności, np. kurczaków.’

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1