reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Przemysł elektroniczny | 09 maja 2011

Extra gadżet z Norymbergii

Istotna część błędów niewątpliwie wynika ze złego podparcia płytki na etapie druku czy kładzenia elementów, zwłaszcza w przy montażu dwustronnym. Prezentowany w artykule system podparcia może rozwiązać problem.
System VarioGrid prezentowała niemiecka firma LTC. Całość składa się co najmniej z kilku elementów w formie podłużnych belek, naszpikowanych pneumatycznie uruchomianymi podpórkami, oraz sterownika. Gęsto usiane podpórki mają trzy położenia: całkowitego spoczynku (chowają się wówczas nieomal całkowicie w korpusie belki), lekkiego docisku oraz pełnego zablokowania.

Belkę, połączoną przewodami pneumatycznymi ze sterownikiem, w stanie całkowitego spoczynku umieszcza się pod płytką. Przekręcając pokrętło sterownika uruchamia się tryb lekkiego docisku, co pozwala idealnie dostosować się gęsto upakowanym dociskom do geografii płytki, również w przypadku, kiedy na spodniej stronie płytki zostały już umieszczone komponenty. Jeszcze tylko zablokowanie docisków i płytka zostaje idealnie i delikatnie podparta dla celów nadruku lub montażu.

System ma jednak wadę: cenę. Zestaw trzech belek oraz sterownika to wydatek rzędu 10.000 euro. Ałłła.

© Evertiq

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1