reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Microsoft Windows Mobile 7 Przemysł elektroniczny | 06 maja 2011

Nie tylko Apple śledzi użytkowników?!

Jak się okazuje, wielcy giganci oprogramowania komputerowego śledzą swoich użytkowników i wykonują operacje na ich sprzęcie, bez ich wiedzy. Do Apple dołącza Google i Microsoft.
Firma Google szczyci się swoim systemem na telefony komórkowe – Android'em. Podobnie jednak jak w przypadku systemu iOS, tutaj także możemy znaleźć pliki zawierające dane o miejscach, w których się znajdowaliśmy. Ponadto, od pewnego czasu jedną ze stałych praktyk firmy jest aktualizacja systemów i programów bez wiedzy użytkownika. A te nowe, często zawierają luki i błędy, co może wpływać już nie tylko na bezpieczeństwo, ale także na jakość korzystania w systemów i programów Google.

Jednym z ciekawszych historii, jakie można znaleźć, o praktykach Google, jest ingerencja w telefony użytkowników. Pojawiły się głosy oburzenia, gdy klienci nagle, z niewiadomych przyczyn stracili niektóre programy ze swoich telefonów. Jak się okazało, firma uznała je za szkodliwe i zdalnie usunęła je z telefonów tysięcy użytkowników. Czy już nie mamy prawa decydować sami o tym, co jest dla nas dobre?

Microsoft również lubi wiedzieć kto, gdzie i jak korzysta z ich systemów. Jak się bowiem okazuje, w systemie znajduje się funkcja, która przesyła takie dane jak; unikalny identyfikator urządzenia, informacje o sieciach WiFi, lokalizacje z GPS, i inne informacje, wprost do bazy Microsoft'u. Po co to gigantowi z Redmont? Tego nie wie nikt.

Przedstawiciel Microsoftu nie potrafił odpowiedzieć, dlaczego i po co te dane są archiwizowane przez firmę. Jednakże po ujawnieniu skandalu z Apple, rozpoczęto kontrolę polityki prywatności wielu producentów mobilnego oprogramowania. Jak się jednak okazuje, z danych tych powszechnie korzystają służby ścigania, te tajne, jak i te powszechne(policja). Może więc coś w tym jest? Do czegoś pożytecznego się to przydaje?

Tak czy owak, firmy sporo tracą w oczach klientów. Nikt nie lubi być inwigilowany.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1