reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ES-SYSTEM Przemysł elektroniczny | 06 maja 2011

ES-SYSTEM oświetli centrum konferencyjne w Poznaniu

ES-SYSTEM, czołowa polska firma specjalizująca się w oświetleniu profesjonalnym, zmodernizuje wewnętrzny system oświetleniowy hali Międzynarodowych Targów Poznańskich. Prace budowlane trwają od początku roku, a zakończenie ostatniego etapu planowane jest na marzec 2012 roku. Wartość kontraktu to 2,7 mln + VAT.
ES-SYSTEM wygrał przetarg na modernizację oświetlenia wewnętrznego hali nr 15 największego centrum konferencyjnego w Poznaniu oferując nowatorskie i energooszczędne rozwiązania. W ramach realizacji kontraktu firma dostarczy m.in.: 1 200 opraw typu LUNA wyposażonych w systemy sterowania oświetleniem DALI DIM. Atutem opraw LUNA jest możliwość regulacji natężenia oświetlenia dostosowana do potrzeb centrum konferencyjnego.

Kompleksowa modernizacja oświetlenia hali nr 15 dotyczy trzech kondygnacji o łącznej powierzchni 20 tys. m2. Na każdym z pięter zostanie zainstalowanych około 400 opraw typu LUNA, co stworzy ciekawy efekt architektoniczny i oświetleniowy. W pierwszej fazie prace będą realizowane na poziomach A i B, zajmujących blisko 13 tys. m2. Następnie, na początku przyszłego roku, rozpocznie się modernizacja oświetlenia poziomu C. Zakończenie pierwszego etapu prac przewidywane jest na wrzesień 2011 roku, a oddanie najwyższej kondygnacji do użytku nastąpi w marcu 2012 roku.

Zmodernizowana hala Międzynarodowych Targów Poznańskich wykorzystywana będzie między innymi, jako centrum konferencyjne podczas prezydencji Polski w Unii Europejskiej.

DALI (Digital Addressable Lighting Interface) jest nowoczesnym systemem sterowania oświetleniem. Najważniejszą cechą DALI jest łatwość implementacji i elastyczność w przypadku wprowadzania zmian w funkcjonującym systemie oświetlenia. System umożliwia indywidualne programowanie i sterowanie każdej oprawy wchodzącej w skład systemu. W obrębie jednej sieci DALI można tworzyć do 16 grup oświetleniowych, w skład której wchodzą maksymalnie 64 jednostki opraw.

Źródło: ES-SYSTEM

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1