reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TPV Przemysł elektroniczny | 05 maja 2011

UOKiK zgadza się na produkcję LCD w Biskupicach

LG Display i TVI mogą produkować telewizory LCD w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem – Prezes UOKIK wydała zgodę na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy.
LG Display produkuje panele TFT—LCD stosowane głównie w odbiornikach telewizyjnych, notebookach, komputerach i monitorach. Top Victory Investments zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą monitorów do komputerów stacjonarnych i telewizorów LCD.

W wyniku koncentracji zostanie utworzony wspólny przedsiębiorca – L&T Display Technology. Przedmiotem jego działalności będzie przede wszystkim produkcja telewizorów LCD — w Biskupicach Podgórnych niedaleko Wrocławia.

UOKiK poinformował wczoraj, że po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2