reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sony Przemysł elektroniczny | 04 maja 2011

Ponad 100 mln kont klientów Sony w rękach hakerów

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o problemach z jakimi boryka się Sony w związku z atakiem hakerów i kradzieżą danych milionów klientów. Koncern właśnie poinformował, że hakerzy złamali zabezpieczenia kolejnej internetowej usługi firmy i zdobyli dostęp do danych osobistych 24.6 mln klientów. Nieoficjalnie mówi się, że łącznie ponad 100 mln kont użytkowników i ich danych mogło trafić w ręce hakerów.
Do włamania doszło na ok. dzień-dwa przed tym, o którym już informowaliśmy. I choć od niego zaczął się atak hakerów, kradzież danych odkryto dopiero w poniedziałek, w trakcie podjętego już śledztwa. - Tymczasowo zamknęliśmy usługi (Sony Online Entertainment) w związku z toczącym się śledztwem w sprawie włamania, które miało miejsce w kwietniu - powiedziała rzeczniczka Sony Michele Sturdivant. - To nie jest drugi atak - zaznaczyła.

W ubiegłym tygodniu Sony poinformowało, że między 17 a 19 kwietnia miało miejsce włamanie do PlayStation Network. Jak ujawniono, przejęte mogły zostać dane 77 milionów użytkowników. Sony Computer Entertainment Polska podało, że w zaatakowanym serwisie znajdowały się dane 375 tysięcy użytkowników z Polski, z których 43 tys. podało dane swych kart płatniczych, podaje serwis TVN24.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2