reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 05 września 2008

Powraca wiadomość o możliwości sprzedaży polskiej fabryki Della

Dziś ponownie pojawiły się wiadomości, wskazujące na możliwość sprzedaży łódzkiej fabryki mimo, iż niedawno Dell zaprzeczył tym doniesieniom
Dzisiejszy Wall Street Journal zamieszcza informację, iż Dell wciąż może planować sprzedaż wszystkich swoich fabryk. Sprzedaż miałaby mieć miejsce w ciągu najbliższych 18 miesięcy, a te z zakładów, które nie znalazłyby nabywcy, zostałyby zamknięte. Produkcją komputerów Della mają zająć się podwykonawcy, przede wszystkim z Azji, których wskazuje się także jako najbardziej prawdopodobnych nabywców fabryk amerykańskiej spółki. W wypowiedzi dla Bloomberga Wang Wanli, analityk HSBC, jako potencjalnych beneficjentów takiej decyzji wskazuje Hon Hai Precision Industry Co., Compal Electronics Inc. czy Quanta Computer Inc. Wcześniej mówiło się również o nabyciu polskiego zakładu przez tajwański Foxccon.

Pogłoski o planowanej sprzedaży pojawiały się już wcześniej, kilka dni temu polski rząd, który ma zrealizować gigantyczny program pomocy dla niedawno powstałej fabryki w Łodzi, otrzymał oficjalne dementi pogłosek o zamiarze sprzedaży zakładu. Dell ma fabryki w USA (Teksas, Tennessee, Północna Karolina i Floryda), Irlandii, Indiach, Chinach, Brazylii, Malezji i w Polsce.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 17 2019 14:20 V11.11.0-2