reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Renesas Przemysł elektroniczny | 21 marca 2011

Braki w dostawach i wyższe ceny DRAM/NAND Flash

Trzęsienie, które wstrząsnęło północno-wschodnią Japonią wzbudziło powszechne obawy o bieżące dostawy DRAM i NAND Flash, powodując tym samym rekordowy poziom cen w ubiegłym tygodniu (14-18 marca).
Zwyżka cen na rynku pamięci NAND Flash jest znacznie silniejsza niż na rynku DRAM jako, że Toshiba i SanDisk, które stanowią około 40% światowych dostaw, posiadają swoje zakłady produkcyjne w Japonii. Po tym jak większość dostawców i analityków rynku zapowiedziało możliwe braki na rynku DRAM/NAND Flash spowodowane katastrofą i przestojem w produkcji, ceny wzrosły o ponad 10% (stan na 11 marca 2011 r.)

Chociaż w ubiegłym tygodniu wzrost cen był już niższy, analitycy przewidują, że tendencja wzrostowa nadal będzie silna, ponieważ kończą się zapasy producentów, a produkcja w Japonii nadal nie działa w pełnym wymiarze.

W sesji popołudniowej na dzień 18 marca cena 32Gb MLCflash spadła o 4% do 5.48 USD i tym samym cena TLC flash pozostała na stałym poziomie 4.53 USD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2