reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© FagorMastercook Przemysł elektroniczny | 16 marca 2011

Koniec sporu zbiorowego w FagorMastercook

Zarząd wrocławskiego producenta AGD, FagorMastercook oraz organizacje związkowe osiągnęły w toku mediacji kompromis. Wczoraj wolę obydwu stron przypieczętowano porozumieniem, które kończy trwający od listopada ubiegłego roku spór zbiorowy.
W podpisanym dokumencie zawarto ustalenia dotyczące m.in. wysokości dodatku stażowego, zmian w zapisach Układu Zbiorowego Pracy oraz warunków wypłaty premii dla pracowników. 
 
Od samego początku rozmów wszystkim partnerom zaangażowanym w mediację zależało na tym, by jak najszybciej osiągnąć kompromis. Dzięki temu, mimo rozbieżności wstępnych stanowisk, mediacje w ramach sporu zbiorowego trwały niecałe dwa tygodnie. Podpisane porozumienie sygnowały wszystkie organizacje związkowe, które pozostawały z Pracodawcą w sporze zbiorowym, czyli NSZZ Solidarność, ZZ Metalowcy oraz WZZ Sierpień 80.

- Cieszę się, że zwyciężyła odpowiedzialność za naszą Firmę i realna ocena możliwych do zaciągnięcia zobowiązań finansowych – podsumował wynik mediacji Prezes Zarządu FagorMastercook, Ireneusz Bartnikowski.

Przypominamy, że związki zawodowe rozpoczęły spór zbiorowy z zarządem spółki 23 listopada 2010 r. Domagały się podwyższenia wynagrodzeń o 10% rocznie. W związku z brakiem komunikacji związkowcy zdecydowali się w styczniu 2011 r. na oflagowanie bramy zakładu i przystąpienie do strajku włoskiego.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1