reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sony Przemysł elektroniczny | 14 marca 2011

Sharp, Sony, Sanyo, Panasonic zamykają zakłady po tsunami

Ogromne trzęsienie ziemi o sile około 9 stopni w skali Richtera, które kilka dni temu nawiedziło Japonię, wyrządziło wiele szkód. Największe koncerny elektroniczne zostały zmuszone do zamknięcia swoich zakładów produkcyjnych.
Sharp zdecydował o zamknięciu swojego nowego zakładu produkującego LEDy w Sakai. Podobno inteligentne systemy w jakie wyposażono obiekt automatycznie wstrzymały produkcję, kiedy tylko pierwsze wstrząsy zaczęły być odczuwalne. Mówi się, że tsunami zniszczyło nowy zakład Panasonica w Sendai. Swoje centrum technologiczne w Sendai, które zostało zamknięte zaraz po odcięciu obiektu od prądu, posiada także Sony. Także Sanyo poinformowało o zamknięciu swojego zakładu.

Firmy technologiczne posiadające zakłady produkcyjne na terenach objętych katastrofą nadal poddają ocenie zniszczenia i prognozują jakie skutki będą one miały na dalszą produkcję i wyniki finansowe.

Japoński przemysł samochodowy także odczuwa skutki trzęsienia ziemi. Nissan zamknął już cztery fabryki, Toyota zamknęła trzy, a Honda – dwie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2