reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 05 września 2008

ABB zainwestuje w Łodzi

Na terenie Łódzkiej SSE (ŁSSE) powstanie fabryka silników elektrycznych. Za 62 mln zł zbuduje ją firma ABB specjalizująca się w technologiach dla energetyki i automatyki.
2 września w Aleksandrowie Łódzkim odbyło się wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę zakładu koncernu ABB. Już w pierwszej połowie 2009 roku znajdzie w nim zatrudnienie 160 osób. Na trzech liniach produkcyjnych firma chce produkować 45 tysięcy silników rocznie. Firma zamierza zbudować zakład w bardzo krótkim terminie: do 31 marca, a uruchomić go - do końca pierwszego półrocza 2009 roku.
‘Fabryka w Aleksandrowie Łódzkim będzie odgrywała znaczącą rolę w światowej sieci centrów produkcyjnych ABB. Dzisiaj polskie fabryki ABB eksportują 50 % swojej produkcji, z chwilą uruchomienia fabryki silników liczba ta ulegnie istotnemu wzrostowi’ – powiedział Peter Smits, szef Regionu Europy Centralnej ABB w trakcie uroczystości.
Prezes ABB podkreślił, że Grupa ABB po raz pierwszy zdecydowała się wybudować zakład produkcyjny od podstaw. - „Dzięki tej inwestycji Polska, jako kraj, staje się jednym z bardziej znaczących centrów produkcyjnych silników elektrycznych” - dodał prezes Gryszka. Obecnie ABB posiada w Polsce dwie spółki, ABB Sp. z o.o. oraz Entrelec Polska Sp. z o.o., łącznie zatrudniające 2 000 osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1