reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Textile School Przemysł elektroniczny | 10 marca 2011

Jedwabna elektronika zrewolucjonizuje rynek

Naukowcy z tajwańskiego Narodowego Uniwersytetu Tsing Hua znaleźli sposób na wykorzystanie membran jedwabiu w układach elektronicznych. Rozpoczęli już rozmowy z producentami o możliwościach wykorzystania niezwykłego, a przy tym taniego materiału.
Po niespełna dwóch latach badań tajwańscy naukowcy odkryli, że jedwab posiada niewykorzystane do tej pory właściwości. Tajwańska technologia pozwala na zmianę płynnego jedwabiu w membrany działające jak izolatory w tranzystorach cienkowarstwowych. Tani, elastyczny materiał znajdzie zastosowanie głównie w elektronicznych czytnikach, wyświetlaczach LED i radiołączności.

Jedwab, dotychczas używany w wyrobach włókienniczych, jest ogólnodostępny, a jego koszt, w przełożeniu na jedno urządzenie stanowić będzie tylko 0,03 USD.

Producenci wydają się być bardzo zainteresowani nowym odkryciem. Naukowcy prowadzą już rozmowy z producentami dotyczące zastosowania jedwabiu w masowej produkcji urządzeń elektronicznych.

Źródło: TechWorld

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1