reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nokia Przemysł elektroniczny | 08 lutego 2011

Nokia i Samsung – dwaj giganci na polskim rynku smartphonów

Szacuje się prawie dwukrotny wzrost sprzedaży na rynku zaawansowanych telefonów komórkowych będzie w porównaniu do roku 2010 r. Mówi się o 500 mln sprzedanych urządzeń na całym świecie i 3-4 mln sztuk w Polsce.
Firmy Gartner i IDC przewidują wzrost sprzedaży na rynku smatphonów na świecie z 173 mln sztuk w roku 2009 do prawie pół miliarda w roku 2011.

W Polsce, co roku sprzedaje się ok. 10 mln sztuk komórek wszystkich klas. Według nieoficjalnych szacunków producentów nabywców może w 2011 r. znaleźć ok. 3 - 4 mln smartphonów. Skupienie na ich sprzedaży zapowiedziała Nokia, lider na polskim rynku, podaje „Rzeczpospolita”.

Zaraz za Nokią kluczową rolę na polskim rynku odgrywa koreański producent Samsung.

2011 r. stanie się rynkiem smartphonów. Nastąpi umasowienie tych urządzeń, głównie za sprawą tańszych modeli – powiedział „Rzeczpospolitej” Wojciech Wasilewski, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Samsung Polska.

Smartphony cieszą się coraz większym zainteresowaniem za sprawą spadku cen. W 2010 r. za najtańsze modele kosztowały w sprzedaży detalicznej ok. 170 - 200 dol. Za smartphony takich firm jak Nokia, Apple, czy Research In Motion trzeba było zapłacić ponad 500 dol.

Dzięki coraz tańszym komponentom, producenci zapowiadają, że w tym roku podstawowe wersje urządzeń będzie można kupić już za 100 dol. 'Producenci telefonów, którzy do tej pory zamawiali u różnych dostawców poszczególne komponenty, takie jak antena GPS czy procesor, wkrótce będą mogli kupić standardowe tzw. płyty główne telefonów, fabrycznie wyposażone w większość funkcji i zbudowane pod kątem systemu Android'.

Źródło: Rzeczpospolita

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2