reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 03 grudnia 2008

W listopadzie zapowiedziano utratę 14.1 tysięcy miejsc pracy w europejskiej elektronice

Podsumowanie listopada pokazuje, iż kryzys ekonomiczny coraz mocniej dotyka branżę elektroniki. Podczas gdy w październiku zapowiedziano utratę 9.0 tysięcy miejsc pracy, w listopadzie było to już 14.1 tysiąca.
Podobnie jak w zeszłym miesiącu, najbardziej ucierpiała Europa Zachodnia (wliczając w to Skandynawię), w przypadku której zapowiedziano redukcje zatrudnienia o nie mniej niż 7.3 tysiąca osób (bierzemy pod uwagę jedynie informacje potwierdzone). Należy jednak doliczyć to tej liczby kolejne etaty, których dotyczyć będą cięcia w skali światowej, część firm nie podała bowiem konkretnych lokalizacji zwolnień, przytaczając jedynie liczby w skali świata. Zapowiedzi tego typu dotyczyły kolejnych 3.7 tysięcy miejsc pracy, a wiele z nich pochodziło od europejskich firm.

Najważniejszymi wydarzeniami w Europie Zachodniej i Skandynawii były zapowiedzi programów redukcji zatrudnienia w Nokia Siemens (1820 osób), Philips Medical (1200), Dell (700), Nokia (635) czy HTI (470). Bardzo znaczne redukcje w skali świata zapowiedziałyb takie firmy jak Applied Materials (1800) czy Cadence (625).

Stosunkowo w niewielkim stopniu redukcjami dotknięty został jest region Europy Wschodniej. W listopadzie największymi tego typu wydarzeniami było ogłoszenie redukcji w polskich firmach Whirlpool (470 osób) oraz Tele-Fonika (900 osób) a także dwie wiadomości pochodzące z Węgier: Foxconn (1500 osób) oraz Videocon (250 osób).

Publikowaliśmy również informacje o zwolnieniu około 1.1 tysiąca osób w USA, lecz z całą pewnością dane te pokazują jedynie część skali zwolnień na tamtym obszarze.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2