reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Źródło: Solaris Przemysł elektroniczny | 29 listopada 2010

Solaris rozpoczął produkcję tramwajów dla Poznania

W kwietniu lub maju 2011 roku na ulice Poznania wyjadą pierwsze z 40 zamówionych tramwajów Solaris Tramino, których produkcja ruszyła w Środzie Wielkopolskiej.
W listopadzie 2009 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu podpisało umowę na dostawę 40 tramwajów z firmą Solaris Bus & Coach SA. Pojazdy mają mieć długość prawie 32 m oraz 2,4 m szerokości. Będą wyposażone w klimatyzację; zabiorą do 229 pasażerów. Na zakup nowoczesnego taboru MPK wyda łącznie 342 mln zł, z czego 157 mln pochodzi z funduszy europejskich.

W piątek w Środzie Wielkopolskiej zaprezentowano halę i linię produkcyjną, w której powstają konstrukcje stalowe tramwajów. Koszt hali i jej wyposażenia szacuje się na 25 mln zł. Produkcja tramwajów odbywa się w dwóch zakładach firmy; ze Środy Wielkopolskiej konstrukcje stalowe jadą do Poznania, gdzie od grudnia realizowany będzie montaż końcowy pojazdów. Także w Środzie Wielkopolskiej, ale w innej hali powstają szkielety autobusów Solarisa.

Dzięki rozpoczęciu produkcji tramwajów, firma Solaris utworzyła 120 nowych miejsc pracy w zakładzie w Środzie i ponad 200 etatów w poznańskiej fabryce.

- Będziemy robić jeden tramwaj w tygodniu - pięć segmentów, z których składa się pojazd. Takie jest też zaplanowane tempo produkcji: ok. 50 tramwajów rocznie. Prowadzimy akwizycję na nasze tramwaje, głównie na rynkach zachodnich - powiedział w piątek przewodniczący Rady Nadzorczej firmy Solaris Krzysztof Olszewski

Źródło: PAP

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1