reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
@ Samsung Przemysł elektroniczny | 26 listopada 2010

Sprzedaż elektroniki w Polsce nadal spada

Od początku roku rynek elektroniki nieustannie znajduję się w dołku. W porównaniu do zeszłego roku odnotowano spadek o 4,6% w sprzedaży telewizorów, 6,9% - małego AGD i aż o 30% dla stacjonarnych komputerów i odtwarzaczy mp3.
Według danych firmy Gfk Polonia od początku roku sprzedaż sprzętu elektronicznego w Polsce spadła w porównaniu z tym okresem roku 2009. ‘Jedynie cztery kategorie zanotowały wzrost - dekodery telewizyjne, komputery przenośne, sprzęt fotograficzny oraz smartfony’ – podaje Rzeczpospolita.

- Komputery stacjonarne tracą rynek na rzecz notebooków, konsumenci zdecydowanie wolą urządzenia mobilne. W przypadku laptopów już czwarty miesiąc z rzędu sprzedaż rośnie i naszym zdaniem ten trend utrzyma się także w kolejnych miesiącach – tłumaczy Paweł Ziemiński, dyrektor sprzedaży i marketingu produktów IT w Samsung Electronics Polska.

Na poziom sprzedaży duży wpływ ma zdecydowany spadek cen, szczególnie telewizorów.

- Ilościowo sprzedaż jest na podobnym poziomie jak w ub.r., ale z racji spadku cen rynek jest też na minusie - dodaje Jacek Hudowicz, prezes Media Saturn Holding.

Źródło: Rzeczpospolita

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2