reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 23 listopada 2010

7,54 mln zł dla SILED na system inteligentnego oświetlenia LED

Projekt Systemu Inteligentnego Oświetlenia LED gdańskiego producenta oświetlenia SILED otrzymał 7.536.100 zł dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka, Działanie 1.4 Wsparcie projektów celowych - Działanie 4.1.
Uzyskane dofinansowanie przez SILED z grupy Techno-Service, zostanie przeznaczone na kontynuację prac badawczo rozwojowych nad oświetleniem w technologii LED.

System Inteligentnego Oświetlenia SILED jest produktem przeznaczonym do realizowania instalacji świetlnych o szerokim zakresie złożoności i służącym do oświetlania miejsc publicznych, takich jak place, parkingi, stacje benzynowe, ulice itp. Jest on jednocześnie platformą dla szeregu dodatkowych usług, w tym telemetrycznych.

Został on zaprojektowany w oparciu o najnowsze technologie, z myślą o spełnieniu funkcji użytkowych rozumianych jako oświetlanie miejsc oraz jako platformę umożliwiająca realizowanie usług telemetrycznych tj. monitorowanie hałasu, wilgotności, czy temperatury, a także usług związanych z obsługą tablic informacyjnych, monitorowaniem wybranych miejsc za pomocą kamer. System jest bezprzewodowy i wymaga jedynie doprowadzenia energii elektrycznej.

Podstawowymi składnikami systemu są:

• LC - źródła światła (lampy) wykonane w technologii LED i wyposażone w indywidualne bezprzewodowe sterowniki;
• GLC - kontrolery zarządzające pracą grupy lamp;
• CN - centrum nadzoru i serwer systemu zarządzania

Źródło: SILED

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1