reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 19 listopada 2010

Nanorurki węglowe rewolucją w elektronice

Naukowcy z Uniwersytetu Purdue zademonstrowali nowe narzędzie do przetwarzania obrazu, które pokazuje pojedynczą ścianę nanorurki węglowej i bada jej zastosowanie jako półprzewodnika w zminiaturyzowanych układach elektronicznych.
Węglowe nanorurki (CNT`s) zostały odkryte w roku 1991 przez S. Iijima i są to duże makromolekuły o specyficznym kształcie, rozmiarach i fizycznych właściwościach.

Najnowsze odkrycia naukowców sygnalizują ich zastosowanie jako nanostruktur półprzewodnikowych w zminiaturyzowanych układach elektronicznych, które mogą zastąpić dotychczas używany krzem i zrewolucjonizować elektronikę.

Ji-Xin Cheng, profesor inżynierii biomedycznej i chemii na Purdue University, opracował system przetwarzania obrazu, który pokazuje różnice pomiędzy nanorurkami metalicznymi i węglowymi.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2