reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 04 listopada 2010

Rząd chiński zajmuje stanowisko w sprawie Foxconnu

Guo Jun, minister Chińskiej Federacji Związków Zawodowych (ACFTU) donosi, że dostawca EMS Foxconn narusza prawo, a system zarządzania koncernu ma poważne wady.
Zgodnie z ICO, pracownicy Foxconnu wypracowywali od 117 do 140 nadgodzin miesięcznie w 2009 roku. To narusza chińskie prawo pracy (wdrożone w 2005 r.), które stanowi, że liczba nadgodzin nie powinna przekraczać 36 godzin tygodniowo.

Minister Guo Jun zaznaczył jednak, że problemu nie stanowią jedynie nadgodziny, czy wynagrodzenie w zakładach Foxconnu, ale szwankujący system zarządzania w zakładach. Nie obarcza on wyłączną winą dostawcy EMS, ale widzi konieczność ingerencji rządu. „Rząd powinien wziąć odpowiedzialność za pracowników w chińskich zakładach pracy i nadzorować brak odpowiedniego podejścia do pracy i kapitału ludzkiego” – dodał.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2