reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Źródło: Delphi Przemysł elektroniczny | 21 listopada 2008

Tysiące zwolnionych w sektorze motoryzacji

Niemal codzienni media obiega informacja o nowych zwolnieniach w sektorze motoryzacji. Poszkodowane są również firmy contract manufacturing, dla których motoryzacja jest jednym z kluczowych odbiorców.
W czwartek ogłoszono, iż pracę w fabrykach Peugeot-Citroen straci 2.7 tysiąca osób. Dodatkowo, zagrożonych jest kolejne 850 pracowników z zakładów w Renes. Jak wylicza Gazeta Wyborcza, w tym roku PSA zwolnił już 7 tysięcy osób. Renault również zapowiedziało, że zwolni 6 tysięcy pracowników, w tym 4 tysiące we Francji. Kryzys dotknął też rumuńskiej Dacii, będącej w grupie kapitałowej Renault, która została zamknięta na trzy tygodnie, a jeden z głównych dostawców zakładu zapowiedział zwolnienie 800 zatrudnionych.

W Polsce zwolnienia szykuje MAN - 150 osób w Niepołomicach oraz 300 w Starachowicach. W ostatnim okresie zwolnienia zapowiedzieli Daimler (570 osób), Mazda (1,3 tysiąca osób), Isuzu (1,4 tysiąca osób) i GM (300 osób w zakładach w Tajlandii).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1