reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Źródło: Delphi Przemysł elektroniczny | 21 listopada 2008

Tysiące zwolnionych w sektorze motoryzacji

Niemal codzienni media obiega informacja o nowych zwolnieniach w sektorze motoryzacji. Poszkodowane są również firmy contract manufacturing, dla których motoryzacja jest jednym z kluczowych odbiorców.
W czwartek ogłoszono, iż pracę w fabrykach Peugeot-Citroen straci 2.7 tysiąca osób. Dodatkowo, zagrożonych jest kolejne 850 pracowników z zakładów w Renes. Jak wylicza Gazeta Wyborcza, w tym roku PSA zwolnił już 7 tysięcy osób. Renault również zapowiedziało, że zwolni 6 tysięcy pracowników, w tym 4 tysiące we Francji. Kryzys dotknął też rumuńskiej Dacii, będącej w grupie kapitałowej Renault, która została zamknięta na trzy tygodnie, a jeden z głównych dostawców zakładu zapowiedział zwolnienie 800 zatrudnionych.

W Polsce zwolnienia szykuje MAN - 150 osób w Niepołomicach oraz 300 w Starachowicach. W ostatnim okresie zwolnienia zapowiedzieli Daimler (570 osób), Mazda (1,3 tysiąca osób), Isuzu (1,4 tysiąca osób) i GM (300 osób w zakładach w Tajlandii).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2