reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Źródło: LUMEL SA Przemysł elektroniczny | 19 listopada 2008

MSP zawiesiło prywatyzację LUMEL SA do I półrocza 2009 roku

Jedna z najważniejszych transakcji kapitałowych w nadchodzących miesiącach, sprzedaż 85% akcji czołowego producenta automatyki LUMEL, została zawieszona przez MSP do I półrocza 2008. Powodem była niesatysfakcjonująca propozycja złożona przez potencjalnych inwestorów.
Na początku września MSP ogłosiło zamiar zbycia 85% akcji LUMEL SA. W dniu 21 października 2008 ogłoszono, iż wstępna oferty złożyły cztery firmy: Tar heel Capital, Nitrex Metal GmbH (Szwajcaria), Relpol SA oraz Prettl Management-Service GmbH (Niemcy). 5 listopada 2008 MSP ogłosiło, iż odstępuje od dalszych rokowań i ma zamiar ponownie zaprosić potencjalnych inwestorów do składania ofert w I połowie 2009 roku.

Na prośbę evertiq.pl biuro prasowe MSP przygotowało odpowiedź na pytanie dotyczące przyczyn zawieszenia procesu negocjacji: ‘[…] Minister Skarbu Państwa, zgodnie z obowiązującym prawem, może na każdym etapie prywatyzacji odstąpić od rokowań wszczętych na podstawie publicznego zaproszenia, bez podawania przyczyny. W tym przypadku, powodem podjęcia takiej decyzji, była niesatyfakcjonująca propozycja złożona przez potencjalnych Inwestorów. Warto podkreślić, że celem MSP jest zabezpieczenie interesu Skarbu Państwa, a tym samym prywatyzowanych spółek.’

Lumel SA opublikował dane finansowe za rok 2006, pokazujące bardzo dobrą i stabilną sytuację finansową firmy. W roku 2006 spółka wykazała blisko 64 mln zł przychodów oraz 2 mln zł zysku netto. W szczególności na uwagę zasługuje świetny wynik EBITA, wynoszący 6.8 mln zł, Warto również podkreślić, iż w okresie 2002-2006 firma zdołała zwiększyć poziom sprzedaży z poziomu 35 mln zł do 64 mln zł, co stanowi wzrost o 82%. Stabilna sytuacja Lumel SA wskazuje, iż prywatyzacja tej spółki nie jest sprawą pilną.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1