reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Źródło: LUMEL SA Przemysł elektroniczny | 19 listopada 2008

MSP zawiesiło prywatyzację LUMEL SA do I półrocza 2009 roku

Jedna z najważniejszych transakcji kapitałowych w nadchodzących miesiącach, sprzedaż 85% akcji czołowego producenta automatyki LUMEL, została zawieszona przez MSP do I półrocza 2008. Powodem była niesatysfakcjonująca propozycja złożona przez potencjalnych inwestorów.
Na początku września MSP ogłosiło zamiar zbycia 85% akcji LUMEL SA. W dniu 21 października 2008 ogłoszono, iż wstępna oferty złożyły cztery firmy: Tar heel Capital, Nitrex Metal GmbH (Szwajcaria), Relpol SA oraz Prettl Management-Service GmbH (Niemcy). 5 listopada 2008 MSP ogłosiło, iż odstępuje od dalszych rokowań i ma zamiar ponownie zaprosić potencjalnych inwestorów do składania ofert w I połowie 2009 roku.

Na prośbę evertiq.pl biuro prasowe MSP przygotowało odpowiedź na pytanie dotyczące przyczyn zawieszenia procesu negocjacji: ‘[…] Minister Skarbu Państwa, zgodnie z obowiązującym prawem, może na każdym etapie prywatyzacji odstąpić od rokowań wszczętych na podstawie publicznego zaproszenia, bez podawania przyczyny. W tym przypadku, powodem podjęcia takiej decyzji, była niesatyfakcjonująca propozycja złożona przez potencjalnych Inwestorów. Warto podkreślić, że celem MSP jest zabezpieczenie interesu Skarbu Państwa, a tym samym prywatyzowanych spółek.’

Lumel SA opublikował dane finansowe za rok 2006, pokazujące bardzo dobrą i stabilną sytuację finansową firmy. W roku 2006 spółka wykazała blisko 64 mln zł przychodów oraz 2 mln zł zysku netto. W szczególności na uwagę zasługuje świetny wynik EBITA, wynoszący 6.8 mln zł, Warto również podkreślić, iż w okresie 2002-2006 firma zdołała zwiększyć poziom sprzedaży z poziomu 35 mln zł do 64 mln zł, co stanowi wzrost o 82%. Stabilna sytuacja Lumel SA wskazuje, iż prywatyzacja tej spółki nie jest sprawą pilną.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1