reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 17 września 2010

Zbrojeniówka w Polsce pełna elektroniki

Przemysłowe Centrum Optyki z monokularem w technologii fusion i ceramiczno – aramidowe osłony balistyczne Maskpolu, to tylko niektóre z przykładów zastosowania nowinek elektronicznych w polskim sektorze zbrojeniowym.
Najnowszy przyrząd obserwacyjny Przemysłowego Centrum Optyki, monokular w technologii fusion wzbudza ogromny podziw na całym świecie. Wkrótce do armii trafi monokular termalno — noktowizyjny, łączący zalety noktowizora i kamery termalnej.

Zakład Maskpolu w Konieczkach specjalizuje się w konstruowaniu ceramiczno — aramidowych osłon balistycznych. Trwają także przygotowania do wprowadzenia technologii skanowania sylwetki żołnierzy i indywidualnego dopasowywania nie tylko kamizelek kuloodpornych.

W Hucie Stalowa Wola w samobieżnym automatycznie ładowanym ciężkim moździerzu zastosowano systemy kierowania ogniem i terminali do transmisji danych prywatnej firmy WB Electronics. 'To dzięki ożarowskiej elektronice haubica może trafiać potężnymi, 155 milimetrowymi pociskami dokładnie w cel z odległości 40 kilometrów'.

WB Electronics jest obecnie na etapie prezentacji wojsku gotowego bezzałogowego samolotu zwiadowczego FlyEye, który precyzyjnie lokalizuje i wskazuje położenie obserwowanych obiektów. Firma z Ożarowa oferuje także armii 'systemy łączności dla pojazdów Fonet wykorzystujące protokół IP do cyfrowego przekazywania danych'. Najnowszym wynalazkiem WBE jest system kierowania ogniem moździerzy, wykorzystujący dalmierz laserowy i komputer.

Źródło: Rzeczpospolita

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2