reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 07 listopada 2008

MYDATA zwalnia 24 osoby w Szwecji

Szwedzki producent maszyn dla przemysłu elektronicznego, MYDATA Automation powiadomił 24 swoich pracowników zwolnieniach.
Światowy rynek maszyn montażu powierzchniowego od dłuższego czasu przeżywa osłabienie, a ostatni kryzys finansowy pogorszył jeszcze sytuację. MYDATA również została dotknięta spowolnieniem, lecz sprzedaż i tak była lepsza, aniżeli wskazywałaby na to kondycja rynku, głównie w efekcie wprowadzenia automatów MY100 oraz MY500.

Firma poinformowała o zwolnieniu 24 spośród 200 zatrudnionych w Szwecji. Jednocześnie zamierzeniem firmy jest kontynuacja projektów rozwojowych według wcześniej ustanowionych harmonogramów, a także dopasowanie zdolności produkcyjnych do prognozowanego poziomu popytu. Poza zwolnieniami, firma wprowadziła kilka innych oszczędności i będzie na bieżąco analizowała swoje koszty. Zakłada się, iż program oszczędnościowy wywrze pełny wpływ w 1Q09.

Rozpoczęto negocjacje ze związkami zawodowymi oraz poinformowano załogę o planowanych posunięciach.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1