reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 07 listopada 2008

MYDATA zwalnia 24 osoby w Szwecji

Szwedzki producent maszyn dla przemysłu elektronicznego, MYDATA Automation powiadomił 24 swoich pracowników zwolnieniach.
Światowy rynek maszyn montażu powierzchniowego od dłuższego czasu przeżywa osłabienie, a ostatni kryzys finansowy pogorszył jeszcze sytuację. MYDATA również została dotknięta spowolnieniem, lecz sprzedaż i tak była lepsza, aniżeli wskazywałaby na to kondycja rynku, głównie w efekcie wprowadzenia automatów MY100 oraz MY500.

Firma poinformowała o zwolnieniu 24 spośród 200 zatrudnionych w Szwecji. Jednocześnie zamierzeniem firmy jest kontynuacja projektów rozwojowych według wcześniej ustanowionych harmonogramów, a także dopasowanie zdolności produkcyjnych do prognozowanego poziomu popytu. Poza zwolnieniami, firma wprowadziła kilka innych oszczędności i będzie na bieżąco analizowała swoje koszty. Zakłada się, iż program oszczędnościowy wywrze pełny wpływ w 1Q09.

Rozpoczęto negocjacje ze związkami zawodowymi oraz poinformowano załogę o planowanych posunięciach.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1