reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 29 października 2008

Whirpool planuje zwolnienie 5000 osób na całym świecie.

Koncern zredukuje swoją załogę o około 5000 osób do końca roku 2009. Dodatkowo, oprócz zamknięcia czterech fabryk, o czym firma informowała już wcześniej, zamknięta zostanie fabryka w Jackson (Tennessee, USA), z której produkcja zostanie przeniesiona do Findlay (Ohio, USA).
Wyniki trzeciego kwartału pokazują niższy wolumen produkcji, wyższe koszty materiału oraz wyższe koszty, będące pochodnymi cen paliw, a także niższe przychody ze sprzedaży aktywów w porównaniu do 3Q07. Te niekorzystne zmiany zostały częściowo zneutralizowane przez inne źródła przychodów, korzystniejszy price/mix oraz poprawę produktywności w 3Q. Wyniki firmy odzwierciedlają między innymi 10 mln USD zysku na operacjach sprzedaży aktywów w porównaniu do 41 mln USD z podobnych operacji w analogicznym okresie roku 2007.

W Polsce koncern posiada fabrykę we Wrocławiu, powstałą na bazie przejętego Polaru.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2