reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 29 października 2008

Whirpool planuje zwolnienie 5000 osób na całym świecie.

Koncern zredukuje swoją załogę o około 5000 osób do końca roku 2009. Dodatkowo, oprócz zamknięcia czterech fabryk, o czym firma informowała już wcześniej, zamknięta zostanie fabryka w Jackson (Tennessee, USA), z której produkcja zostanie przeniesiona do Findlay (Ohio, USA).
Wyniki trzeciego kwartału pokazują niższy wolumen produkcji, wyższe koszty materiału oraz wyższe koszty, będące pochodnymi cen paliw, a także niższe przychody ze sprzedaży aktywów w porównaniu do 3Q07. Te niekorzystne zmiany zostały częściowo zneutralizowane przez inne źródła przychodów, korzystniejszy price/mix oraz poprawę produktywności w 3Q. Wyniki firmy odzwierciedlają między innymi 10 mln USD zysku na operacjach sprzedaży aktywów w porównaniu do 41 mln USD z podobnych operacji w analogicznym okresie roku 2007.

W Polsce koncern posiada fabrykę we Wrocławiu, powstałą na bazie przejętego Polaru.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2