reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayGeralt Przemysł elektroniczny | 14 września 2020

Łukasiewicz-Instytut Lotnictwa dołącza do Programu GO PLM firmy Siemens

Łukasiewicz-Instytut Lotnictwa otrzymał ponownie grant Siemensa w postaci oprogramowania inżynierskiego NX – tym samym dołączył do Programu GO PLM, skierowanym do ośrodków akademickich na całym świecie.

Oprogramowanie będzie wykorzystywane w Zakładzie Technologii Kosmicznych, gdzie prowadzone są prace badawczo-rozwojowe w obszarze silników rakietowych, ekologicznych materiałów pędnych oraz rakiet badawczych.
Autorskie oprogramowanie firmy Siemens znajdzie zastosowanie w pracach projektowych w niekomercyjnych grantach badawczo-rozwojowych w ramach współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną, Unią Europejską (program Horyzont) oraz w działalności statutowej Instytutu. – Z oprogramowania NX skorzystają zarówno inżynierowie, jak i praktykanci Zakładu Technologii Kosmicznych Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa. Z naszych dotychczasowych doświadczeń wynika, że znajomość NX ułatwia realizowanie powierzonych zadań, ale przede wszystkim przyczynia się do poszerzania umiejętności inżynierskich. Licencję na oprogramowanie chcemy wykorzystać do pogłębienia wiedzy w dziedzinie projektowania silników rakietowych i rakiet badawczych – podkreśla Paweł Stężycki, dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytutu Lotnictwa. W każdym kwartale Program GO PLM firmy Siemens przyznaje granty w postaci oprogramowania instytucjom akademickim o odpowiednich kwalifikacjach na podstawie nadesłanych wniosków. Uwzględniane są takie czynniki jak wielkość instytucji, treść programu nauczania, wpływ programu na lokalną społeczność i potrzeby finansowe. Typowy grant obejmuje „dar w naturze”, w postaci oprogramowania PLM na wyznaczony okres, wraz z obsługą techniczną i uaktualnieniami w okresie objętym grantem, a także wszechstronne materiały szkoleniowe. – Program GO PLM jest bardzo istotnym elementem naszej działalności. Zapewnienie dostępu do najnowocześniejszego oprogramowania takim jednostkom jak Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa umożliwia realizację innowacyjnych i wyjątkowych projektów. Wierzymy również, że dzięki tego typu inicjatywom, udaje się zbliżyć sferę nauki i biznesu, co ma ogromne znaczenie dla rozwoju gospodarki – wyjaśnia Mariusz Zabielski, CEO Siemens Digital Industries Software Polska, Czechy, CEE. Wdrożeniem systemu zajmuje się firma GM System Integracja Systemów Inżynierskich Sp. z o.o. Oficjalne podpisanie umowy na grant Siemens GO PLM odbyło się 9 września 2020 roku w Warszawie.
reklama
reklama
November 15 2022 00:19 V20.10.16-1