reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© MiR Przemysł elektroniczny | 22 kwietnia 2020

Duński producent robotów podwaja sprzedaż w regionie CEE

Mobile Industrial Robots (MiR), producent autonomicznych robotów mobilnych, w 2019 podwoił sprzedaż robotów na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Region odpowiadał za 11% całkowitych przychodów MiR.

Rynek napędzają: Polska, Czechy, Słowacja i Węgry. Najbardziej aktywne sektory jeśli chodzi o automatyzację intralogistyki z robotami MiR to automotive oraz elektronika.
W 2019 roku MiR podwoił sprzedaż autonomicznych robotów mobilnych MiR w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Rynek napędzają: Polska, Czechy, Słowacja i Węgry. W tych krajach działa silna sieć partnerska, do której należą w Polsce firmy Astor i ProCobot, w Czechach i na Słowacji: Amtech i Dreamland, a na Węgrzech B&O Engineering i nowy partner VFP Systems. Zauważalne jest także rosnące zainteresowanie robotami MiR w krajach bałkańskich, Rosji, na Ukrainie i Białorusi. - W regionie Europy Środkowo-Wschodniej większym zainteresowaniem cieszą się nasze mniejsze roboty. Jeśli chodzi o sektory przemysłu najbardziej aktywne są branże automotive oraz elektroniczna. Obecna sytuacja naturalnie spowalnia inwestycję, jednak jeśli chodzi o automatyzacje transportu wewnętrznego aktywność ze strony zakładów reprezentujących te segmenty generalnie jest największa. W 2019 region CEE odpowiadał za 11% udziału w całkowitych przychodach MiR – mówi Jesper Sonne Thimsen, dyrektor sprzedaży w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. MiR dostarcza aktualnie na rynek pięć modeli autonomicznych robotów mobilnych różniących się przede wszystkim udźwigiem i przeznaczeniem. Mniejsze roboty są zaprojektowane do transportu lżejszych ładunków w przemyśle, logistyce i służbie zdrowa, natomiast większe – automatycznie pobierają i transportują palety oraz ciężkie materiały. Ponadto MiR wspiera ekosystem autonomicznych robotów mobilnych poprzez rozwijanie własnych rozwiązań dodatkowych oraz platformę MiRGo prezentującą rozwiązania zewnętrznych partnerów, których produkty współpracują z robotami MiR. W marcu tego roku firma wprowadziła na rynek nowego robota o mniejszych rozmiarach, pozwalającego na sprawne nawigowanie w mniejszych przestrzeniach. © Mobile Industrial Robots (MiR) powstało w 2013 roku w Danii, kwatera główna znajduje się w Odense. W 2019 roku przychód MiR wyniósł 44 mln USD. Firma dysponuje globalną siecią dystrybucji w ponad 60 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokyo i Szanghaju.
reklama
reklama
November 29 2021 22:48 V19.2.0-2