reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 28 października 2008

Flextronics wykorzystuje pełne moce

Flextronics informuje, iż 100 jego fabryk na całym świecie wykorzystuje pełne moce produkcyjne, a strategia dywersyfikacji wydaje się przynosić spodziewane efekty
Lider branży EMS, pochodzący z Singapuru Flextronics, wykorzystuje pełne moce produkcyjne w swoich 100 fabrykach na całym świecie. W drugim kwartale roku fiskalnego koncern odnotował 8.86 miliarda USD przychodów. Do głównych klientów Flextronics należą Cisco Systems, Dell, HP, Microsoft, Nokia oraz Sony Ericsson.

Niemniej jednak, koncern zamknął niedawno 20 zakładów produkcyjnych, co było efektem przejęcia Solectron. Działania te nakierowane są na redukcję kosztów – plan Flextronics to redukcja wydatków o 3.4% do połowy 2009. Wczoraj serwis Digitimes doniósł, iż koncern zwolnił 70 osób w fabryce na Tajwanie, głównie z działów zajmujących się produkcją laptopów i serwerów. Według Digitimes należy się również spodziewać dalszych cięć w najbliższej przyszłości.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1