reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 13 grudnia 2019

Świąteczny pokaz robotów

Bloomingdale’s w Nowym Jorku odwiedziły w tym roku roboty ABB, które grają świąteczne piosenki, podają kawę i przyozdabiają choinkę.

Roboty ABB zostały stworzone m.in. z myślą o współpracy z ludźmi w środowisku przemysłowym. Ale potrafią o wiele więcej. W Nowym Jorku witają obecnie klientów Bloomingdale’s – jednego z najbardziej kultowych sklepów w mieście – aby bożonarodzeniowe zakupy były po prostu przyjemniejsze.
Cztery sześcioosiowe roboty ABB IRB 120 wspólnie przystrajają choinkę 20 delikatnymi złotymi ozdobami. W innej witrynie cztery roboty IRB 1200 grają na marakasach, tamburynie, drzewie rurowym i futurystycznym ksylofonie cyfrowym, a klienci na ulicy mogą wchodzić z nimi w interakcję, wybierając jedną z trzech świątecznych piosenek. Natomiast w trzeciej witrynie każdy może wziąć udział w karaoke, a tekst wyświetlany jest na trzech ruchomych ekranach RoboScreens, zamocowanych na ramionach robotów. Wewnątrz sklepu dwuramienny robot współpracujący YuMi prezentuje najnowszy model ekspresu Nespresso, podając klientom wybrane gatunki kawy. YuMi został zaprojektowany do bezpiecznej pracy ramię w ramię z ludźmi, więc klienci mogą bez problemu wchodzić z nim w interakcje.
reklama
reklama
October 05 2022 12:09 V20.8.44-1