reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Volkswagen Przemysł elektroniczny | 18 listopada 2019

Volkswagen inwestuje w produkcję aut elektrycznych w USA

Volkswagen inwestuje 800 mln USD w rozbudowę zakładu w Chattanooga na potrzeby produkcji aut elektrycznych. Koncern utworzy 1 000 miejsc pracy.

Volkswagen rozpoczął budowę linii produkcyjnej samochodów elektrycznych skonstruowanych w oparciu o modułową platformę MEB. Istniejąca fabryka w Chattanooga w 2022 roku stanie się miejscem produkcji aut elektrycznych Volkswagena przeznaczonych do sprzedaży na rynkach Ameryki Północnej. Poza tym w Chattanooga ma powstać linia montażu akumulatorów.
Powierzchnia zakładu zwiększy się łącznie do 52 400 metrów kwadratowych. Powstanie tu również linia montażowa akumulatorów.
- To wielka chwila dla naszej firmy – powiedział Scott Keogh, prezes i CEO Volkswagen Group of America. - Zwiększenie produkcji tu na miejscu tworzy fundament trwałego wzrostu w USA. Samochody elektryczne są przyszłością motoryzacji i Volkswagen będzie je produkował dla milionów ludzi. W fabryce Volkswagena w Zwickau z taśm zjeżdżają już pierwsze egzemplarze ID.3. W 2020 roku w zakładach w Anting i Foshan w Chinach rozpocznie się produkcja modeli z rodziny ID. Od 2022 roku samochody skonstruowane na bazie platformy MEB opracowanej specjalnie na potrzeby aut elektrycznych będą wytwarzane w ośmiu fabrykach na trzech kontynentach. Zakład w Chattanooga stanie się w przyszłości centrum produkcji samochodów elektrycznych przeznaczonych na rynki Ameryki Północnej. Dzięki zainwestowaniu 800 mln USD w rozbudowę fabryki w Chattanooga Volkswagen utworzy 1 000 nowych miejsc pracy. W 2022 roku w zakładzie ruszy produkcja SUV-a należącego do rodziny ID. W fabryce w Chattanooga Volkswagen produkuje dzisiaj SUV-a o nazwie Atlas oraz północnoamerykańską odmianę Passata.
reklama
September 22 2021 15:16 V18.22.22-2