reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© wrangler dreamstime.com Rynki | 04 czerwca 2019

Pierwszy kwartał przyniósł spadek wydatków na sprzęt do produkcji półprzewodników

Globalne wydatki na sprzęt do produkcji półprzewodników w pierwszym kwartale 2019 r. spadły o 8% w porównaniu z poprzednim kwartałem oraz o 19% w odniesieniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Branżowa organizacja SEMI raportuje przy tym, że wydatki na sprzęt do produkcji półprzewodników w 1Q2019 wyniosły 13,8 mld USD. Dane wykorzystane do raportu są gromadzone wspólnie z japońską organizacją Semiconductor Equipment Association of Japan (SEAJ) z ponad 80 globalnych firm produkujących sprzęt, które co miesiąc dostarczają informacje na ten temat. Poniższa tabela przedstawia zestawienie dla poszczególnych regionów w ujęciu kwartalnym, kwoty w miliardach USD.
1Q20194Q20181Q20181Q19/4Q18 (QoQ)1Q19/1Q18 (YoY)
Tajwan3.812.812.2736%68%
Korea2.893.136.26-8%-54%
Chiny2.362.692.64-13%-11%
Ameryka Północna1.671.941.14-14%47%
Japonia1.552.652.13-41%-27%
Europa0.840.911.28-8%-34%
reszta świata0.670.821.27-18%-47%
Łącznie13.7914.9616.99-8%-19%
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 12 2019 07:31 V14.7.10-2