reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© umicore Przemysł elektroniczny | 18 grudnia 2018

Umicore uruchomi nową fabrykę w Korei Południowej

Belgijska firma Umicore poinformowała, że zamierza zwiększyć moce produkcyjne w zakresie katalizatorów dla ogniw paliowych i w tym celu uruchomi nowy zakład w Korei Południowej.
Produkcja w nowym zakładzie będzie realizowana na potrzeby Hyundai Motor Groups oraz innych klientów z branży motoryzacyjnej. Wartość inwestycji to co najmniej kilkanaście milionów euro. Fabryka będzie zlokalizowana w pobliżu istniejącego centrum technologii Umicore niedaleko Seuli.

Firma planuje uruchomienie zakładu pod koniec 2019 roku, a osiągnięcie pełnych mocy produkcyjnych ma nastąpić do końca roku 2020. Możliwa będzie też dalsza rozbudowa po tej dacie.

Umicore to firma, o której było głośno ostatnio w naszym kraju, ponieważ w Nysie powstanie nowoczesny zakład produkujący elementy do baterii samochodów elektrycznych. Wartość inwestycji bo blisko 1,4 mld USD, co sprawia, że Umicore jest największym inwestorem produkcyjnym w tym roku w Polsce. Fabryka ma rozpocząć działalność w 2020 roku, zatrudnienie znajdzie tam 400 osób.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 11 2019 20:28 V11.10.27-1