reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 13 grudnia 2018

ZF zainwestuje 800 mln EUR w fabrykę w Saarbrücken

W ciągu najbliższych 4 lat ZF przeznaczy 800 mln EUR na inwestycję w zakład w Saarbrücken, główną jednostkę firmy zajmującą się technologiami przeniesienia napędu.
Jak podkreśla firma w komunikacie, dzięki tym inwestycjom, zakład zostanie przystosowany do przejścia z konwencjonalnych napędów na napędy elektryczne. - Udział napędów hybrydowych w produkcji wzrośnie dziesięciokrotne w ciągu następnych kilku lat – z 5 do 50 procent – powiedział Wolf-Henning Scheider, CEO ZF Fredrichshafen AG.

Łącznie ZF zainwestuje na świecie ponad 3 mld EUR w nowe produkty oraz sieć fabryk z obszaru technologii przeniesienia napędu.

Jeśli chodzi o zakład w Saarbrücken to postępująca elektryfikacja jest zarówno szansą, jak i wyzwaniem. - Widzimy ze zaawansowane napędy hybrydowe zdobywają coraz większy udział w rynku i naszym zdaniem są one czymś więcej, niż tylko przejściową technologią. Dla większych dystansów, pomiędzy 80 a 100 km, można bowiem wówczas pokonać większość podróży na napędzie elektrycznym i w ten sposób przyspieszyć przełom w e-mobilności – powiedział Scheider.

ZF poinformowało też, że uruchomiło w Saarbrücken różnorodne przedsięwzięcia, które mają wzmocnić konkurencyjność zakładu. Są to między innymi projekty z obszaru internetu rzeczy, wykorzystujące rozwiązania sztucznej inteligencji, które mają ułatwić wykonywanie obowiązków i szybkie podejmowanie decyzji pracownikom oraz zwiększyć efektywność.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 11 2019 20:28 V11.10.27-1