reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 09 listopada 2018

Rusza program Elektro ScaleUp

Wdrożenie 23 pionierskich technologii dla elektromobilności – to cel programu Elektro ScaleUp, który łączy duże korporacje ze start-upami.
Do programu realizowanego przez techBrainers przystąpiły już TAUROn, PKN Orlen, Carrefour Polska, Synerise oraz Larq. Projekt wpisuje się w rządowy Plan Rozwoju Elektromobilności i jest finansowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

- Celem programu Elektro ScaleUp jest połączenie potencjału start-upów z infrastrukturą, doświadczeniem i zasobami dużych firm. Wiemy, jak ważna dla młodych firm jest możliwość korzystania z doświadczeń większych uczestników rynku. Dla nas z kolei ważne jest wspieranie umiejętności młodych Polaków. Szczególnie istotne jest to w branżach innowacyjnych, a taką z pewnością jest elektromobilność. Wdrożenia, które powstaną dzięki programowi mogą zrewolucjonizować sposób podróżowania i być silnym impulsem rozwojowym polskiej gospodarki – mówi minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

- Zależy nam na tym, żeby Elektro ScaleUp przyniósł konkretny efekt dla rozwoju branży, a startupy, które wezmą w nim udział otrzymały pierwsze zlecenia. Dlatego założenia programu wypracowaliśmy we współpracy ze wszystkimi interesariuszami tego sektora, tj. start-upami, akceleratorami, średnimi i dużymi przedsiębiorstwami, jednostkami naukowymi oraz jednostkami samorządu terytorialnego odpowiedzialnymi za zakup taboru transportu publicznego. Tworząc ten program czerpaliśmy także z doświadczeń realizowanego przez PARP programu ScaleUp, który skutecznie połączył duże firmy ze start-upami – wyjaśnia Mikołaj Różycki, z-ca prezesa PARP.

Na realizację pilotaży start-upy otrzymają do 500 tys. zł, wsparcie ekspertów korporacyjnych, technologicznych i biznesowych. Program Elektor ScaleUp prowadzony przez techBrainers wg. Metody Pilot Maker pozwoli znaleźć i w pełni skomercjalizować, co najmniej 23 innowacyjne technologie dla elektromobilności.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2018 11:24 V11.8.1-1