reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 08 listopada 2018

ABB uruchamia akcelerator dla start-upów AI

Program akceleracyjny będzie służył promowaniu rozwoju sztucznej inteligencji (AI) w przemyśle oraz realizacji kolejnego etapu rewolucji przemysłowej.
Firma ABB uruchomiła dziś program o nazwie ABB Industrial AI Accelerator, skierowany do start-upów zabiegających o możliwość przetestowania i sprzedaży swoich rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji w środowisku przemysłowym. Inicjatywa skupia się na europejskich firmach i dopasowywaniu innowacyjnych rozwiązań do konkretnych zastosowań w działalności firmy ABB oraz oferuje szerokie wsparcie dla start-upów, które zdecydują się przystąpić do programu.

ABB zaprasza start-upy do zgłaszania rozwiązań pozwalających wykorzystać AI w różnych zastosowaniach i branżach, od automatyki przemysłowej, przez robotykę i zarządzanie systemami energetycznymi, aż po inteligentne budynki i miasta.
- W ostatnich latach możliwości innowacyjne start-upów, szczególnie w Niemczech i innych krajach w Europie, stały się niezwykle widoczne. Cieszymy się na współpracę z start-upami w akceleratorze, który jest dostosowany do ogromnego potencjału wykorzystania sztucznej inteligencji w kontekście przemysłowym – mówi Markus Ochsner, dyrektor finansowy ABB w Europie i członek zarządu ABB w Niemczech.

Jak podkreśla firma w komunikacie, elementy sztucznej inteligencji będą w przyszłości podstawą rozwiązań dla automatyki przemysłowej oraz integralną częścią ABB Ability, zunifikowanej oferty rozwiązań cyfrowych dla wielu branż. Rozwiązania ABB wykorzystujące sztuczną inteligencję mogą być stosowane na różnych poziomach, od prostych układów otwartych po złożone systemy zamknięte w rozmaitych branżach. Przykładowo w rozwiązaniu ABB Ability Marine Pilot Vision wykorzystano najnowsze osiągnięcia technologii czujników i rozpoznawania obrazu, dające możliwość prezentowania na bieżąco wielu wizualizacji otoczenia jednostki pływającej oraz oferujące nowe sposoby postrzegania jej sytuacji. Z kolei dwuramienny robot ABB YuMi może być intuicyjnie uczony ruchów pozwalających mu na bezpieczną współpracę z człowiekiem.

W ciągu czterech miesięcy nawet 10 start-upów będzie mogło skorzystać z wiedzy ABB oraz portfolio rozwiązań dla różnych poziomów poszczególnych branż. Start-upy przystępujące do programu będą kojarzone z jednostkami biznesowymi ABB, z którymi będą współpracować nad konkretnymi przypadkami zastosowań, starając się znaleźć odpowiedzi na najważniejsze wyzwania przemysłowe oraz problemy klientów. Młode firmy mogą także liczyć na coaching i pomoc techniczną oraz szanse na pozyskanie klientów, rozwój oraz komercjalizację tworzonych rozwiązań na skalę globalną.

Ponadto ABB Technology Ventures (ATV), jako jednostka odpowiedzialna za strategiczne inwestycje venture capital, udostępni swoją sieć powiązań w całej firmie oraz pomoże w wykorzystaniu jej globalnego zasięgu jako katalizatora działań podejmowanych przez start-up. Korporacyjne Centra Badawcze ABB (CRC) w Polsce i Niemczech będą służyły eksperckimi poradami dotyczącymi różnych dziedzin technologii. Start-up, który zaproponuje najlepszy sposób wykorzystania danego pomysłu, otrzyma nagrodę pieniężną.

Program jest realizowany wspólnie z AtomLeap, czołowym akceleratorem start-upów technologicznych i dostawcą informacji gospodarczych, z siedzibą w Berlinie. W ciągu ostatnich czterech lat AtomLeap zapewnił wsparcie dla ponad 60 przedsięwzięć w dziedzinie nowoczesnych technologii, pomagając w rozwijaniu i wprowadzaniu na rynek odważnych, mających naukowe podstawy, pomysłów na produkty.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2018 11:24 V11.8.1-2