reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© norebbo dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 31 października 2018

Cztery polskie firmy wśród innowatorów z grantami w ramach I Fazy Instrumentu MŚP

Grant otrzymała m.in. rzeszowska firma The Batteries, która pracuje nad wytwarzaniem na masową skalę cienkowarstwowych akumulatorów półprzewodnikowych.

246 małych i średnich przedsiębiorstw z 24 krajów wybrała Europejska Rada ds. Innowacji do finansowania w ramach I Fazy Instrumentu MŚP. Wśród tej liczby są cztery polskie firmy. Wybrane MŚP otrzymają łącznie 12,2 mln euro z unijnego programu badań i innowacji Horyzont 2020. Nabór wniosków w tej rundzie zakończył się 5 września br. Komisja Europejska otrzymała 2111 wniosków. Wśród wybranych projektów są m.in. system wtrysku wody w celu zmniejszenia emisji tlenków azotu w pojazdach, narzędzie do podejmowania decyzji w celu pełnego wykorzystania danych biologicznych, platforma cyfrowa do praktycznego szkolenia w zakresie cyberbezpieczeństwa, nowa terapia przeciwnowotworowa oraz technologia, która rozpuszcza odpady drewna w celu odzyskania surowców. Wśród wybranych firm są podmioty polskie:
  • Agencja interaktywna Aberit (Rzeszów) z projektem WarmHive,
  • The Batteries sp. z o. o (Rzeszów) z innowacyjnym projektem wytwarzania na masową skalę cienkowarstwowych akumulatorów półprzewodnikowych,
  • CREATEC Sp. z o.o (Stalowa Wola) z projektem ALFOAM polegającym na przekształcaniu nie nadających się do recyklingu odpadów aluminiowych w pianki metalowe,
  • Neuro Device Group SA (Warszawa) z projektem VOIC – rewolucyjną terapią afazji.
Najwięcej zwycięskich projektów mieści się w obszarze technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), zdrowia i inżynierii. Każdy projekt (w sumie 244) otrzyma 50 tys. euro na przygotowanie biznesplanu. Kilka firm może połączyć siły, aby zaproponować jeden projekt. Firmy otrzymają także darmowe usługi coachingowe i akceleracyjne. Najwięcej wybranych do dofinansowania podmiotów, bo aż 33, pochodzi z Hiszpanii, 28 z Włoch i 23 za Szwajcarii. Kolejny termin składania wniosków dla I Fazy Instrumentu MŚP to 7 listopada 2018 r.
reklama
reklama
September 28 2020 14:54 V18.10.14-1