reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 18 października 2018

Nowe partnerstwa Renault w obszarze elektromobilności

Grupa Renault ogłosiła podpisanie trzech porozumień z firmami EDF, Total i ENEL. Nowe partnerstwa wpisują się w strategię Grupy zakładającą rozwijanie inteligentnego ekosystemu elektrycznego na rzecz transformacji energetycznej i upowszechnienia elektromobilności.
Współpraca Grup Renault z Grupą EDF, działającą w branży energii ze źródeł odnawialnych, zakłada kooperację w trzech sektorach związanych z elektromobilnością i usługami energetycznymi, czyli w zakresie optymalizacji zużycia energii, rozwoju inteligentnych wysp i opracowania oferty w dziedzinie ekologicznej energii elektrycznej.

Grupa Renault postanowiła nawiązać też współpracę z firmą Total i start-upem Jedlix, historycznym partnerem Grupy w zakresie smart chargingu , by wprowadzić na rynek ofertę „Z.E. Smart Charge”, która będzie dostępna we Francji w pierwszym półroczu 2019 roku. Nowa aplikacja na smartfony optymalizuje zarządzanie ładowaniem samochodów elektrycznych, pozwalając maksymalnie wykorzystać energię ze źródeł odnawialnych po jak najniższych stawkach i ułatwiając w ten sposób dostęp do elektromobilności. Oferta zakłada wykorzystanie energii elektrycznej pochodzącej z ekoenergii dostarczonej przez Total Spring.

Poza tym Grupa Renault i Total chcą rozwijać współpracę w zakresie infrastruktury ładowania i dostarczania energii elektrycznej, by zmniejszyć koszt ładowania samochodów elektrycznych.

Natomiast partnerstwo z Enel X, spółką zależną ENEL, zakłada pracę nad wspólnymi rozwiązaniami w zakresie ładowania dostosowanych do potrzeb klientów, by w ten sposób promować elektromobilność. Pierwszym obszarem współpracy będzie inteligentne ładowanie samochodów elektrycznych z wykorzystaniem platformy JuiceNet firmy Enel X. Planowany jest projekt pilotażowy we Włoszech. Rozwiązanie ma być następnie wprowadzone w całym kraju, a potem rozszerzone poza jego granice.

Współpraca dotyczy także rozbudowy infrastruktury ładowania poprzez wspieranie tworzenia nowej infrastruktury dzięki projektom europejskim, takim jak EVA+ (sieć szybkiego ładowania obejmująca Austrię i Włochy) i poprzez ułatwianie dostępu do istniejących stacji dzięki aplikacjom cyfrowym, takim jak ZE Pass Renault.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2018 11:24 V11.8.1-1