reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ljupco smokovski dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 15 października 2018

Vigo System ma kolejną umowę z dużym kontrahentem

Po niedawnym kontrakcie z Caterpillar Company teraz producent detektorów pozyskał zamówienie z firmy Zodiac Aerotechnics. Umowa opiewa na 1,62 mln EUR (około 7 mln PLN).
Zlecenie dotyczy detektorów podczerwieni. Jego realizację zaplanowano na okres od 8 lutego do 26 lipca przyszłego roku. Spółka oczekiwała na nowy kontrakt od francuskiej firmy Zodiac, co podkreślał w ostatnim wywiadzie dla Akcjonariat.pl prezes Adam Piotrowski.

- Prowadzimy rozmowy z koncernem Zodiac (techniki wojskowe). Trudno jednak przewidzieć kiedy dojdzie do ostatecznych ustaleń. Może to być kwestia najbliższych dni, ale równie dobrze tygodni. Oferty dotyczące dużych zamówień mamy rozesłane także do innych firm – mówił w niedawnym wywiadzie dla Akcjonariat.pl Adam Piotrowski, prezes Vigo System.

Pod koniec września Vigo System zawarło umowę z Caterpillar na dostawę detektorów podczerwieni o wartości 2,06 mln EUR. Caterpillar i Zodiac to jedni z głównych kontrahentów spółki. W raporcie za I półrocze tego roku spółka poinformowała, że kontrakt z Caterpillar (bezpieczeństwo transportu kolejowego) o wartości 1,3 mln EUR zrealizowano do końca czerwca w 96%. Natomiast kontrakt z Zodiac Aerospace (techniki wojskowe) o wartości 0,9 mln EUR wykonano w 78%. Zamówienie koncernu na kwotę 0,36 mln EUR jest realizowane w II połowie 2018 roku.

Na półmetku tego roku spółka wypracowała 8,5 mln PLN na poziomie wyniku EBITDA wobec 7,6 mln PLN z analogicznego okresu 2017 roku. EBIT wzrósł z 6,3 mln PLN do 6,8 mln PLN, a zysk netto z 6,2 mln PLN do 7,2 mln PLN - rekordowy w historii wynik za półrocze. Celem dla spółki na cały 2018 rok jest wypracowanie 40 mln PLN przychodów i 17 mln PLN na poziomie EBITDA. Według ostatnich danych po trzech kwartałach tego roku wartość sprzedaży Vigo System wyniosła 28,2 mln PLN wobec 21,6 mln PLN z analogicznego okresu 2017 roku.

Na piątkowej sesji akcje Vigo System zyskują ponad 2%.

Źródło: akcjonariat.pl
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2018 11:24 V11.8.1-2