reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NKT Przemysł elektroniczny | 24 września 2018

NKT sprzedaje cześć biznesu dla Elcowire Group AB

NKT zadecydowało o sprzedaży biznesu kabli kolejowych dla szwedzkiego Elcowire Group AB.
Pozwoli to firmie skoncentrować się na głównej działalności, czyli produkcji kabli wysokiego napięcia, akcesoriów i usług – poinformowało NKT w komunikacie.

Biznes będący przedmiotem transakcji obejmuje sprzedaż, rozwój i produkcję kabli, w tym zakład w niemieckim Hettstedt. Umowa dotyczy też 63 pracowników NKT. Finalizacja sprzedaży spodziewana jest w pierwszym kwartale 2019 roku.

- Chociaż branża kolejowa jest zyskowna dla NKT, to nie znalazła się wśród głównych obszarów działalności zdefiniowanych w strategii Excellence 2020. Dlatego firma zadecydowała o znalezieniu nowego właściciela na ten biznes – czytamy w komunikacie NKT.

To już czwarta transakcja tego typu w ciągu ostatnich 3 lat. W 2017 roku sprzedało biznes kabli dla motoryzacji, w 2016 roku – działalność w Chinach oraz w 2015 roku – biznes szaf sterowniczych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-1