reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Comarch Przemysł elektroniczny | 11 września 2018

Comarch ma 25 lat

Oficjalne obchody 25-lecia działalności biznesowej spółki odbyły się 8 września w kampusie firmy w Krakowie. Uroczystość była również okazją do oficjalnego otwarcia najnowszego budynku Comarch w specjalnej strefie ekonomicznej.
25 lat temu w Krakowie powstała firma Comarch, założona przez Elżbietę i Janusza Filipiaków. Dziś Comarch ma biura w 91 miastach w 32 krajach, zatrudnia ponad 5 600, prowadzi projekty informatyczne na sześciu kontynentach, a jego roczne przychody przekraczają 1,1 mld PLN. W Krakowie spółka zatrudnia około 3 000 osób.

Od 1999 roku Comarch jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych i wtedy też zaczęła się światowa ekspansja krakowskiej firmy. Obecnie spółka prowadzi działalność biznesową w ponad 60 krajach, na sześciu kontynentach: w Europie, obu Amerykach, Azji, Afryce i Australii. Blisko 60 procent rocznych przychodów generuje właśnie na rynkach zagranicznych, a wartość sprzedaży zagranicznej z lat 1999-2017 przekroczyła 4,6 mld zł.

– Jubileusz 25-lecia działalności Comarch to bardzo miły moment. Przez ten czas stworzyliśmy nowoczesną i innowacyjną firmę na skalę światową. Odnosiliśmy liczne sukcesy, ale również dotkliwe porażki, z których wyciągaliśmy cenne lekcje na przyszłość. Przez te lata Comarch rozwinął się do skali pełnowymiarowej korporacji, która łączy reputację dużej firmy z zaletami działania małej. Jej największą wartością są pracownicy, bo bez tych wszystkich ludzi nie udałoby się zbudować Comarchu, a co najważniejsze dalej go rozwijać – mówi profesor Janusz Filipiak.

Jubileuszowa uroczystość była także okazją do oficjalnego otwarcia najnowszego budynku Comarch, biurowca nazywanego potocznie „siódemką”. To kolejna inwestycja spółki w specjalnej strefie ekonomicznej w Krakowie, w której Comarch prowadzi działalność od 1999 roku.

Comarch jest znany przede wszystkim jako firma informatyczna, ale w portalu evertiq.pl regularnie piszemy o spółce Comarch Technologies ,która działa także w branży hardware’owej. Oto przypomnienie wywiadu z szefem działu R&D tej firmy, Marcinem Okarmusem.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1