reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 21 października 2008

Koniec konfliktu Zatry i Optimusa

Skłóceni partnerzy zawarli umowę pozasądową. Na jej mocy, Optimus wypłaci właścicielowi Zatry, Michałowi Dębskiemu, milion złotych a strony zrzekną się wzajemnych roszczeń.
Dwa lata temu Optimus nabył 45% akcji Zatry, płacąc za nie własnymi walorami. Później emisję tę unieważnił sąd, odbyła się ona bowiem z naruszeniem ładu korporacyjnego. W efekcie, Optimus przejął akcje Zatry, lecz Michał Dębski nie otrzymał żadnej zapłaty i zażądał 4 mln PLN odszkodowania.
Puls Biznesu pisze dziś, iż w piątek Optimus poinformował, że doszło do ugody pozasądowej: Optimus wypłaci Michałowi Dębskiemu milion złotych i odda akcje Zatry. Zrzeknie się też swoich roszczeń wobec tej spółki (chodziło o prawie 500 tys. zł). Z kolei Zatra nie będzie domagać się od Optimusa prawie 300 tys. zł (spółki zerwały współpracę i wzajemnie domagały się od siebie odszkodowań). Pieniądze na ugodę z Michałem Dębskim będą pochodziły ze środków z przeprowadzonej w tym roku emisji, które miały być przeznaczone na rozwój oferty produktowej i wejście na nowe rynki. Pieniądze, które zostaną jeszcze w Optimusie (do 2,7 mln PLN), spółka chce teraz wydać na restrukturyzację i zmianę modelu biznesowego.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1