reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 21 października 2008

Koniec konfliktu Zatry i Optimusa

Skłóceni partnerzy zawarli umowę pozasądową. Na jej mocy, Optimus wypłaci właścicielowi Zatry, Michałowi Dębskiemu, milion złotych a strony zrzekną się wzajemnych roszczeń.
Dwa lata temu Optimus nabył 45% akcji Zatry, płacąc za nie własnymi walorami. Później emisję tę unieważnił sąd, odbyła się ona bowiem z naruszeniem ładu korporacyjnego. W efekcie, Optimus przejął akcje Zatry, lecz Michał Dębski nie otrzymał żadnej zapłaty i zażądał 4 mln PLN odszkodowania.
Puls Biznesu pisze dziś, iż w piątek Optimus poinformował, że doszło do ugody pozasądowej: Optimus wypłaci Michałowi Dębskiemu milion złotych i odda akcje Zatry. Zrzeknie się też swoich roszczeń wobec tej spółki (chodziło o prawie 500 tys. zł). Z kolei Zatra nie będzie domagać się od Optimusa prawie 300 tys. zł (spółki zerwały współpracę i wzajemnie domagały się od siebie odszkodowań). Pieniądze na ugodę z Michałem Dębskim będą pochodziły ze środków z przeprowadzonej w tym roku emisji, które miały być przeznaczone na rozwój oferty produktowej i wejście na nowe rynki. Pieniądze, które zostaną jeszcze w Optimusie (do 2,7 mln PLN), spółka chce teraz wydać na restrukturyzację i zmianę modelu biznesowego.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1