reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© EvertiqExpo Przemysł elektroniczny | 27 sierpnia 2018

Wykład Würth Elektronik na Evertiq Expo Kraków

W pierwszy czwartek października zapraszamy na Evertiq Expo Kraków, podczas którego wykład pt. „Jeśli nie MLCC to co?” przedstawi ekspert firmy Würth Elektronik.
Już od tego roku nasze targi i konferencja będą się odbywać w dwóch polskich miastach: Warszawie i Krakowie. 4 października zapraszamy do hotelu Best Western Premier na Evertiq Expo Kraków, czyli targi dla branży elektronicznej, połączone z warsztatami i wykładami.

Jedno z wystąpień z pewnością zainteresuje wszystkich tych, którzy łamią sobie głowę, jak poradzić sobie z obowiązującymi obecnie czasami realizacji zamówień na niektóre kondensatory. Warto posłuchać, co o kondensatorach ma do powiedzenia Piotr Gierwiatowski, Field Application Engineer w firmie Würth Elektronik, a my, jeszcze przed wykładem „Jeśli nie MLCC to co?”, zadaliśmy my kilka pytań.

evertiq.pl: – kiedy na pewno nie można stosować zamienników MLCC?


Piotr Gierwiatowski, Würth Elektronik:– Problemem w zamianie kondensatorów MLCC na inne typy pojemności może być konieczność pracy kondensatora z wysoka częstotliwością. Nie udaje się uzyskać innych rodzin kondensatorów poprawnie pracujących, szczególnie w aplikacjach powyżej 1-2MHz. Innym problemem może być też konieczność zamiany kondensatorów MLCC, jeżeli musimy zapewnić to, że przy ewentualnym uszkodzeniu się zamiennika, kondensator musi w 100% przypadków stanowić rozwarcie (tzw. open mode failure type). Problematyczna będzie tez oczywiście sytuacja, gdy nie mamy wystarczającej ilości miejsca na PCB.

– A kiedy istnieje taka możliwość?


Możliwość zamiany kondensatora MLCC istnieje szczególnie wtedy gdy pracujemy w zakresie niższych częstotliwości oraz posiadamy pewien zapas miejsca na PCB, tak by moc zamontować większe gabarytowo kondensatory polimerowe.

– Jakie są główne trendy w rozwoju elementów pojemnościowych?–Obserwuje się oczywiście tendencje do poszukiwania coraz większych pojemności dla coraz większych poziomów napięcia. Dotyczy to zarówno kondensatorów ceramicznych, jak i polimerowych. Te ostatnie maja dużą szanse zacząć być wykorzystywane w nadchodzących latach również w aplikacjach zasilanych napięciem sieciowym. Na znaczeniu tracą zaś coraz bardziej rozwiązania oparte na kondensatorach tantalowych.

– Dziękuję za rozmowę!

O Evertiq Expo Kraków:

Podczas Evertiq Expo Kraków swoją ofertę produktów i usług dla elektroniki zaprezentuje kilkudziesięciu dostawców. Jednocześnie trwać będą wykłady omawiające innowacyjne rozwiązania w zakresie projektowania elektroniki. Jak zwykle też zapewnimy lunch oraz bufet kawowy, co mamy nadzieję pomoże w stworzeniu atmosfery odpowiedniej do rozmów z klientami i partnerami z branży.

Szczególnie chcielibyśmy natomiast zwrócić uwagę na warsztaty przygotowane przez naszych partnerów: Infineon (we współpracy z AM Technologies), Avnet oraz JM Elektronik (we współpracy z Microchip). Chcemy bowiem, by Evertiq Expo Kraków w większym stopniu odpowiadało potrzebom projektantów elektroniki. Więcej na ten temat piszemy w tym artykule.

A więc koniecznie rezerwujcie 4 października i przyjeżdżajcie do hotelu Best Western Premier w Krakowie. Darmowa rejestracja możliwa jest pod tym linkiem
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 15 2018 17:25 V11.9.0-2