reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© EvertiqExpo Przemysł elektroniczny | 27 sierpnia 2018

Wykład Würth Elektronik na Evertiq Expo Kraków

W pierwszy czwartek października zapraszamy na Evertiq Expo Kraków, podczas którego wykład pt. „Jeśli nie MLCC to co?” przedstawi ekspert firmy Würth Elektronik.
Już od tego roku nasze targi i konferencja będą się odbywać w dwóch polskich miastach: Warszawie i Krakowie. 4 października zapraszamy do hotelu Best Western Premier na Evertiq Expo Kraków, czyli targi dla branży elektronicznej, połączone z warsztatami i wykładami.

Jedno z wystąpień z pewnością zainteresuje wszystkich tych, którzy łamią sobie głowę, jak poradzić sobie z obowiązującymi obecnie czasami realizacji zamówień na niektóre kondensatory. Warto posłuchać, co o kondensatorach ma do powiedzenia Piotr Gierwiatowski, Field Application Engineer w firmie Würth Elektronik, a my, jeszcze przed wykładem „Jeśli nie MLCC to co?”, zadaliśmy my kilka pytań.

evertiq.pl: – kiedy na pewno nie można stosować zamienników MLCC?


Piotr Gierwiatowski, Würth Elektronik:– Problemem w zamianie kondensatorów MLCC na inne typy pojemności może być konieczność pracy kondensatora z wysoka częstotliwością. Nie udaje się uzyskać innych rodzin kondensatorów poprawnie pracujących, szczególnie w aplikacjach powyżej 1-2MHz. Innym problemem może być też konieczność zamiany kondensatorów MLCC, jeżeli musimy zapewnić to, że przy ewentualnym uszkodzeniu się zamiennika, kondensator musi w 100% przypadków stanowić rozwarcie (tzw. open mode failure type). Problematyczna będzie tez oczywiście sytuacja, gdy nie mamy wystarczającej ilości miejsca na PCB.

– A kiedy istnieje taka możliwość?


Możliwość zamiany kondensatora MLCC istnieje szczególnie wtedy gdy pracujemy w zakresie niższych częstotliwości oraz posiadamy pewien zapas miejsca na PCB, tak by moc zamontować większe gabarytowo kondensatory polimerowe.

– Jakie są główne trendy w rozwoju elementów pojemnościowych?–Obserwuje się oczywiście tendencje do poszukiwania coraz większych pojemności dla coraz większych poziomów napięcia. Dotyczy to zarówno kondensatorów ceramicznych, jak i polimerowych. Te ostatnie maja dużą szanse zacząć być wykorzystywane w nadchodzących latach również w aplikacjach zasilanych napięciem sieciowym. Na znaczeniu tracą zaś coraz bardziej rozwiązania oparte na kondensatorach tantalowych.

– Dziękuję za rozmowę!

O Evertiq Expo Kraków:

Podczas Everti Expo Kraków swoją ofertę produktów i usług dla elektroniki zaprezentuje kilkudziesięciu dostawców. Jednocześnie trwać będą wykłady omawiające innowacyjne rozwiązania w zakresie projektowania elektroniki. Jak zwykle też zapewnimy lunch oraz bufet kawowy, co mamy nadzieję pomoże w stworzeniu atmosfery odpowiedniej do rozmów z klientami i partnerami z branży.

Szczególnie chcielibyśmy natomiast zwrócić uwagę na warsztaty przygotowane przez naszych partnerów: Infineon (we współpracy z AM Technologies), Avnet oraz JM Elektronik (we współpracy z Microchip). Chcemy bowiem, by Evertiq Expo Kraków w większym stopniu odpowiadało potrzebom projektantów elektroniki. Więcej na ten temat piszemy w tym artykule.

A więc koniecznie rezerwujcie 4 października i przyjeżdżajcie do hotelu Best Western Premier w Krakowie. Darmowa rejestracja możliwa jest pod tym linkiem

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2