reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 20 października 2008

Note zwalnia 100 pracowników w Szwecji

Dostawca usług EMS, szwedzki koncern NOTE, kontynuuje restrukturyzację działalności oraz skupia się na strategii Nearsourcing. Częścią tych wysiłków jest transfer prac, wymagających dużych nakładów pracy bezpośredniej, do krajów o niższych kosztach. NOTE podjęło kroki w celu zmniejszenia zatrudnienia w swej centrali w Szwecji o dalsze 100 osób. W Polsce NOTE jest obecne poprzez spółkę Note Components Gdańsk.
Arne Forslund, CEO oraz Prezes NOTE AB komentuje ostatnie posunięcia: ‘Przez cały obecny rok intensywnie wdrażaliśmy plan reorganizacji NOTE, realizując konsekwentnie cel, jakim jest wrodzenie strategii Nearsourcing. Rozpoczęliśmy modyfikację naszych zasobów organizacyjnych, głównie w Szwecji, jeszcze wiosną tego roku, tworząc wcześniej odpowiednie warunki do transferu zamówień wymagających znacznych nakładów pracy do naszych komórek, których niskie koszty przynoszą korzyści nam i naszym klientom’.

’Realizując proces restrukturyzacji i racjonalizacji, w pierwszej połowie roku poinformowaliśmy o zwolnieniu 200 naszych pracowników, około 25% personelu centrali w Szwecji. Teraz realizujemy następny krok, który jak sądzimy pozwoli nam zmniejszyć zatrudnienie w Szwecji o kolejne 100 osób. Redukcja dalszych 100 osób jest konsekwencją naszej długoterminowej strategii oraz faktu, iż jesienią tego roku ustanowimy nową, bardziej efektywną strukturę organizacyjną. Podjęcie tych działań obniży nasze koszty, zredukuje też ekspozycję na ryzyko biznesowe i cykliczność produkcji. Na koniec roku uzyskamy znacznie korzystniejszą bazę kosztową, niż mieliśmy na początku roku.
Co więcej, pogorszył się również ogólny obraz rynku. Z tego powodu, nasza roczna sprzedaż do obecnych klientów będzie nieco mniejsza od planowanej. Jednakże, wprowadzając naszą zorientowaną na cele strategię Nearsourcing, tworzymy odpowiednie warunki do wzrostu sprzedaży. Pomimo gorszych warunków rynkowych, dotyczących obecnych klientów, latem odnotowaliśmy pozytywne przełamanie trendu, znacząco podnosząc sprzedaż dla nowych klientów i na nowe rynki. To pozytywny sygnał dla długoterminowych perspektyw sprzedaży’.

Mr. Forslund podsumował swoją wypowiedź: ‘Bazując na naszej silnej pozycji rynkowej, naszą ambicją jest ustanawianie nowych centrów Nearsourcing na nowych geograficznie rynkach’.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2018 11:24 V11.8.1-2