reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 28 grudnia 2009

Rośnie rynek domowych urządzeń oszczędzających energię

W roku 2014 analitycy ABI Research spodziewają się, iż rynek domowych urządzeń elektronicznych oszczędzających energię wzrośnie do 17 mln sztuk.
Według raportu przygotowanego przez ABI Research, rynek urządzeń wspomagających zarządzanie zużyciem energii w domach będzie w najbliższych latach intensywnie wzrastać i osiągnie poziom 17 mln sztuk do roku 2014. Według ABI Research rynek ma wykazać wyraźny wzrost w latach 2010-2011.

Analitycy ABI wyróżniają cztery podstawowe kategorie tego typu urządzeń: systemy samodzielne, urządzenia będące częścią większych systemów automatyki, sterowalne systemy udostępniane przez dostawców usług oraz systemy dostarczane przez firmy dostarczające energię elektryczną. Pierwsza spośród wymienionych kategorii jest i ma w ocenie ABI pozostać najmniejszym segmentem rynku. Z kolei systemy dostarczane przez samych dostawców elektryczności będą w roku 2014 stanowić najważniejszy segment rynku, zdobywając ponad 50% rynku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-1