reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Murata Przemysł elektroniczny | 21 sierpnia 2018

Murata uruchomi fabrykę MEMS w Finlandii

Murata rozwija produkcję elementów MEMS i buduje nową fabrykę w Vantaa, gdzie powstanie nawet 200 nowych miejsc pracy.
Murata zamierza zwiększyć moce produkcyjne w Finlandii oraz rozwijać tam działalność badawczo-rozwojową. Po niedawnym zakupie uprzednio wynajmowanego budynku, firma zadecydowała o inwestycji w nowy budynek o powierzchni 16 tys. m kw., który ma powstać do końca 2019 roku.

Czujniki MEMS produkowane przez Muratę w fińskim zakładzie znajdą zastosowanie m.in. w sektorze motoryzacyjnym i medycznym. To jedyna fabryka sensorów MEMS Muraty poza Japonią.
Japoński koncern zainwestuje około 42 mln EUR w przedsięwzięcie w Finlandii. Murata przewiduje, że w latach 2018-2019 w Vantaas powstanie 150-200 nowych miejsc pracy. Obecnie Murata zatrudnia w tym kraju 1000 osób.

- Zaawansowane systemy wspomagania kierowców, samochody autonomiczne, opieka zdrowotna i inne nowe technologie będą znaczącymi motorami wzrostu dla sektora czujników MEMS. Komponenty MEMS są kluczowymi rozwiązaniami dla tych aplikacji i zapewniają dokładność pomiarów oraz stabilność w różnych warunkach – powiedział Yuichiro Hayata, dyrektor zarządzający Murata Electronics Oy.

W 2012 roku Murata przejęła fińską spółkę VTI Technology, obecnie pod nazwą Murata Electronics Oy.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 15 2018 17:25 V11.9.0-1