reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Murata Przemysł elektroniczny | 21 sierpnia 2018

Murata uruchomi fabrykę MEMS w Finlandii

Murata rozwija produkcję elementów MEMS i buduje nową fabrykę w Vantaa, gdzie powstanie nawet 200 nowych miejsc pracy.
Murata zamierza zwiększyć moce produkcyjne w Finlandii oraz rozwijać tam działalność badawczo-rozwojową. Po niedawnym zakupie uprzednio wynajmowanego budynku, firma zadecydowała o inwestycji w nowy budynek o powierzchni 16 tys. m kw., który ma powstać do końca 2019 roku.

Czujniki MEMS produkowane przez Muratę w fińskim zakładzie znajdą zastosowanie m.in. w sektorze motoryzacyjnym i medycznym. To jedyna fabryka sensorów MEMS Muraty poza Japonią.
Japoński koncern zainwestuje około 42 mln EUR w przedsięwzięcie w Finlandii. Murata przewiduje, że w latach 2018-2019 w Vantaas powstanie 150-200 nowych miejsc pracy. Obecnie Murata zatrudnia w tym kraju 1000 osób.

- Zaawansowane systemy wspomagania kierowców, samochody autonomiczne, opieka zdrowotna i inne nowe technologie będą znaczącymi motorami wzrostu dla sektora czujników MEMS. Komponenty MEMS są kluczowymi rozwiązaniami dla tych aplikacji i zapewniają dokładność pomiarów oraz stabilność w różnych warunkach – powiedział Yuichiro Hayata, dyrektor zarządzający Murata Electronics Oy.

W 2012 roku Murata przejęła fińską spółkę VTI Technology, obecnie pod nazwą Murata Electronics Oy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1