reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© APSEnergia Przemysł elektroniczny | 20 sierpnia 2018

Na półmetku 2018 roku APS Energia wypracowała 5,1 mln PLN zysku operacyjnego

W pierwszej połowie roku grupa osiągnęła zyski wobec ubiegłorocznych strat. Rentowność EBIT producenta przemysłowych systemów zasilania awaryjnego wyniosła 9,5%.
Według wstępnych wyników w I półroczu 2018 roku skonsolidowane przychody APS Energia wyniosły 53,9 mln zł i wzrosły o 16% w ujęciu r/r. EBITDA sięgnęła 6,4 mln zł, EBIT stanowił 5,1 mln zł, a zysk netto 1,9 mln zł. Na półmetku 2017 roku spółka notował straty, które wynosiły odpowiednio: -0,9 mln zł, -2,3 mln zł i -3,1 mln zł.

- Za wzrost przychodów odpowiada wysoka dynamika sprzedaży na rynku rosyjskim oraz wzrost marż na rynku polskim i rosyjskim. Na zwiększenie rentowności miał także wpływ zmniejszony udział sprzedaży spółki zależnej ENAP, oferującej usługi o niższych marżach niż przeciętne w Grupie – czytamy w komunikacie spółki.

Ostateczne wyniki za I półrocze 2018 roku zostaną opublikowane 31 sierpnia 2018 roku. Spółka w maju informowała o rekordowym portfelu zamówień. Wówczas wartość backlogu producenta systemów zasilania gwarantowanego sięgała 43,5 mln zł. Zarząd widzi potencjał rozwoju w segmencie energetyki odnawialnej oraz trakcji jezdnej, który może pomóc grupie zniwelować sezonowość. W I kwartale tego roku największy udział w sprzedaży miał segment zasilania. W tym obszarze przychody wzrosły. o 87,5% r/r., osiągając wartość 14,2 mln zł.

Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 19 2018 10:20 V10.9.5-2