reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© william87 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 lipca 2018

Genomtec wygrał CVC Young Innovator Awards

Genomtec, opracowujący nowoczesne urządzenia do diagnostyki, wygrał konkurs CVC Young Innovator Awards zorganizowany w ramach akceleratora MIT Enterprise Forum Poland.
Główna nagroda oznacza 100 tys. zł dofinansowania oraz udział w bootcampie w Bostonie. Wrocławska spółka wygrała również nagrodę specjalną od Wrocławskiego Parku Technologicznego (WPT), to m.in. darmowy, roczny dostęp do open space office w WPT.

- Zdobycie głównej nagrody to dla nas sygnał, że rynek diagnostyki molekularnej jest ciągle nienasycony a jego potencjał jest coraz szerzej zauważany i doceniany. Dzięki dofinansowaniu i kolejnych spotkaniach w USA z wykładowcami Massachusetts Institute of Technology (MIT) będziemy mogli zdobywać biznesowe szlify oraz rozwijać naszą technologię, ucząc się od najlepszych na świecie – mówi Miron Tokarski, prezes Genomtec.

Naukowcy z Genomtec opracowali również urządzenie dedykowane rynkowi owocowo-warzywnemu. Genomtec Fresh analizuje skład mikrobiologiczny gleby, roślin oraz wody. Umożliwia szybką oraz tanią diagnostykę wirusów i bakterii, a tym samym przyczynia się do zwiększenie zbiorów i zminimalizowania użycia środków chemicznych. Genomtec nawiązał współpracę m.in. z firmą Amplus, liderem w produkcji i dystrybucji warzyw oraz owoców, z rocznymi obrotami przekraczającymi 600 mln zł.
Spółka Genomtec tworzy mobilne laboratorium wielkości smartfona – to podręczne, innowacyjne urządzenie diagnostyczne, oparte na amplifikacji i detekcji specyficznych fragmentów DNA i RNA, dzięki któremu zdiagnozowanie tak groźnych chorób jak np. wirusa HPV, czy zakażenia opon mózgowo-rdzeniowych u dzieci, będzie kwestią minut a nie długich godzin, jak dzieje się to obecnie.

W przeciwieństwie do aktualnych metod diagnostyki molekularnej, korzystanie z Genomtec ID nie wymaga profesjonalnej wiedzy i każdy w prosty sposób może przeprowadzić badanie. Wystarczy nanieść kroplę materiału biologicznego np. krwi, śliny czy moczu na kartę reakcyjną i umieścić ją w analizatorze. Urządzenie automatycznie przeprowadzi badanie i prześle go na adres e-mail.

Opracowane na podstawie wroclaw.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1