reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© william87 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 lipca 2018

Genomtec wygrał CVC Young Innovator Awards

Genomtec, opracowujący nowoczesne urządzenia do diagnostyki, wygrał konkurs CVC Young Innovator Awards zorganizowany w ramach akceleratora MIT Enterprise Forum Poland.

Główna nagroda oznacza 100 tys. zł dofinansowania oraz udział w bootcampie w Bostonie. Wrocławska spółka wygrała również nagrodę specjalną od Wrocławskiego Parku Technologicznego (WPT), to m.in. darmowy, roczny dostęp do open space office w WPT. - Zdobycie głównej nagrody to dla nas sygnał, że rynek diagnostyki molekularnej jest ciągle nienasycony a jego potencjał jest coraz szerzej zauważany i doceniany. Dzięki dofinansowaniu i kolejnych spotkaniach w USA z wykładowcami Massachusetts Institute of Technology (MIT) będziemy mogli zdobywać biznesowe szlify oraz rozwijać naszą technologię, ucząc się od najlepszych na świecie – mówi Miron Tokarski, prezes Genomtec.
Naukowcy z Genomtec opracowali również urządzenie dedykowane rynkowi owocowo-warzywnemu. Genomtec Fresh analizuje skład mikrobiologiczny gleby, roślin oraz wody. Umożliwia szybką oraz tanią diagnostykę wirusów i bakterii, a tym samym przyczynia się do zwiększenie zbiorów i zminimalizowania użycia środków chemicznych. Genomtec nawiązał współpracę m.in. z firmą Amplus, liderem w produkcji i dystrybucji warzyw oraz owoców, z rocznymi obrotami przekraczającymi 600 mln zł.
Spółka Genomtec tworzy mobilne laboratorium wielkości smartfona – to podręczne, innowacyjne urządzenie diagnostyczne, oparte na amplifikacji i detekcji specyficznych fragmentów DNA i RNA, dzięki któremu zdiagnozowanie tak groźnych chorób jak np. wirusa HPV, czy zakażenia opon mózgowo-rdzeniowych u dzieci, będzie kwestią minut a nie długich godzin, jak dzieje się to obecnie. W przeciwieństwie do aktualnych metod diagnostyki molekularnej, korzystanie z Genomtec ID nie wymaga profesjonalnej wiedzy i każdy w prosty sposób może przeprowadzić badanie. Wystarczy nanieść kroplę materiału biologicznego np. krwi, śliny czy moczu na kartę reakcyjną i umieścić ją w analizatorze. Urządzenie automatycznie przeprowadzi badanie i prześle go na adres e-mail. Opracowane na podstawie wroclaw.pl
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 09 2020 11:27 V18.6.11-2