reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 16 grudnia 2009

Wicepremier Pawlak odwiedził zakład produkcyjny LG

14 grudnia 2009 Minister Gospodarki Waldemar Pawlak złożył wizytę w zakładzie LG Electronics Mława.
Wicepremier przekonywał o ogromnym znaczeniu firmy LG jako jednego z największych inwestorów województwa mazowieckiego. ‘Dzięki takim firmom jak LG, największemu producentowi telewizorów i ekranów w Europie, Polska jest widoczna na arenie międzynarodowej. To ważne także z uwagi na utrzymanie dobrej koniunktury gospodarczej’ powiedział. Przypomniał, że zakład w Mławie, został uznany za najlepszy, poza granicami Korei, pod względem terminowości dostaw do klientów i wydajności linii produkcyjnych.

Podnoszenie wydajności i efektywności produkcyjnej to elementy, na które wicepremier Pawlak zwrócił szczególną uwagę: ‘Podczas zwiedzania hal produkcyjnych zakładu, mogłem zaobserwować duża troskę pracowników o kwestie poprawy produkcyjności i optymalizacji kosztów. Zaangażowanie załogi, na każdym etapie wytwarzania czy zarządzania, ma realny wpływ na wzrost wydajności i funkcjonalności przedsiębiorstwa’.

Wicepremier Pawlak wyjaśnił także jakie znaczenie dla krajowej produkcji ma nowa polityka koncernu LG, która zakłada m.in. współpracę LGEMA z rodzimymi firmami, wytwarzającymi części i podzespoły do telewizorów (m.in. obudowy ekranowe, elementy metalowe oraz opakowania). ‘Na zastępowaniu importu z Azji przez krajowych dostawców zyskały polskie przedsiębiorstwa, a w samym zakładzie znalazło zatrudnienie wielu mieszkańców Mlawy i okolic’ powiedział Waldemar Pawlak.

Zdaniem prezesa LGEMA Jang Hyeu Lee, który objął stanowisko na początku br., to innowacyjne technologie oraz niepowtarzalne i nowoczesne wyroby powodują, iż firma LG jest światowym liderem w branży. Nowy prezes stawia ponadto na współpracę polskich i koreańskich menadżerów: ‘Stopniowe zastępowanie kadry koreańskiej polskimi specjalistami, oraz zaangażowanie całej załogi pozwala nam myśleć o zwiększeniu produkcji i o dalszej poprawie efektywności’.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1