reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 20 października 2008

Ranking 10 największych firm ODM w roku 2007

W roku 2007 łączne przychody 10 największych firm ODM (Original Design Manufacturer) przewyższyły o 2 mln USD łączne przychody 10 największych firm EMS. Ogółem, przychody największych producentów ODM wzrosły o 31%. Podane poniżej zestawienia przychodów zostały opracowane przez Daniela Hawtof, Wiceprezesa i szefa działu Performance Research w iSuppli oraz przedstawione podczas konferencji ZVEI PCB EMS.
Absolutnym liderem wzrostu jest Quanta Computer, która zdołała zwiększyć obroty o dwie trzecie. Jest to wzrost przewyższający nawet wyniki Foxconn, niekwestionowanego lidera segmentu EMS (pisaliśmy o tym 15 października w artykule 10 liderów branży EMS w roku 2007). Również znakomite wyniki prezentują Compal (44.9% wzrostu), Innolux (49.9%), Asustek (32.8%) czy Wistron (31.1%). Znamienny jest też fakt, iż głównym czynnikiem stymulującym wzrost sektora ODM jest produkcja laptopów. Generalnie, wszystkie firmy, charakteryzujące się najszybszym wzrostem przychodów, specjalizują się właśnie w produkcji komputerów przenośnych (wyjątkiem jest Innolux, wyspecjalizowany raczej w produkcji monitorów).

Nikt nie ma też wątpliwości, w jakim regionie świata skupia się produkcja ODM. Poza TPV Technology, wszystkie znajdujące się na liście firmy mają swoje siedziby na Tajwanie ! Według iSuppli, w roku 2006 około 82.6% notebooków na świecie zostało wyprodukowanych przez firmy ODM z siedzibą na Tajwanie.



Chart Source: iSuppli
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 15 2018 17:25 V11.9.0-2