reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LG Przemysł elektroniczny | 02 maja 2018

LG płaci ponad 1 mld EUR za ZKW Group

Zarząd LG Electronics w zeszłym tygodniu zatwierdził przejęcie dostawcy systemów oświetleniowych dla motoryzacji – ZKW Group.
LG Electronics przejmie 70 procent udziałów w ZKW Group, natomiast LG Corp. – pozostałe 30%. Wartość transakcji to 1,1 mld EUR.

ZKW Group ma siedzibę główną w austriackim Wieselburg. Firma dostarcza systemy oświetlenia do samochodów i jest obecna na rynkach całej Europy, a także w Chinach, Meksyku i Stanach Zjednoczonych. Zatrudnienie wynosi około 9 tys. osób.

Przychody ZKW Group za 2017 roku wyniosły 1,26 mld EUR, a średni roczny wzrost obrotów w ciągu ostatnich 5 lat przekroczył 20%. Produkty ZKW można znaleźć w samochodach najbardziej uznanych marek, takich jak Audi, BMW, Porsche czy Daimler. Jak podkreśla LG w komunikacie, oferta ZKW uzupełni rozwijający się biznes Vehicle Components. Jednostka ta w 2017 roku odnotowała wzrost przychodów na poziomie 26% (3,15 mld USD).

ZKW i LG zamierzają wspólnie skupić się na rozwoju produktów dla marek premium oraz na innowacjach technologicznych w obszarze systemów oświetlenia do samochodów, m.in. na rozwiązaniach zakładających wykorzystanie sensorów czy kamer oraz na komunikacji.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-2